Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Májka a pálení čarodějnic
1
Májka a pálení čarodějnic
2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
Nohejbalový turnaj Radonice
Běh barvami 2024
26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Občan a městys > Sběrný dvůr

Sběrný dvůr

sběrný dvůr.jpgSběrný dvůr odpadů je určen:

Občanům a majitelům rekreačních objektů v Dolním Bukovsku a obcí Horní Bukovsko, Bzí, Popovice, Hvozdno, Radonice, Pelejovice a Sedlíkovice, kteří mají zaplacen poplatek za odpady. Tito občané mohou odpady na sběrném dvoře ukládat zdarma.

Obsluha sběrného dvora může požadovat předložení občanského průkazu. Obsluha sběrného dvora má povinnost zapsat každého občana, který předává tříděný odpad k dalšímu zpracování do provozní knihy sběrného dvora, kde uvede jméno, příjmení, adresu trvalého pobytu a druhy předaného odpadu.

Dovážený odpad musí již být při přejímce roztříděn dle druhů, z kapacitních důvodů nelze odpad třídit při předávce odpadu.

 

Provozní doba sběrného dvora  

1. 4. - 31. 10.   každou středu od 13:00 - 19:00, každou sobotu od 09:00 - 11:00

1. 11. - 31. 3.   každou středu od 13:00 - 17:00, každou sobotu od 09:00 - 11:00

odpovědná osoba - MALECHA Petr, tel.: +420 601 349 768, e-mail: malecha@dolnibukovsko.cz

odpadový hospodář - Peroutka Pavel 

 

Co na sběrném dvoře uložit

sklo - láhve od nápojů, střep tabulového skla, nádoby od zavařenin, přesnídávek a jiných potravin, sklenice, vázy, dózy a jiné sklo. Nepatří sem autosklo, drátosklo, zrcadla.

papír - noviny, časopisy, knihy, brožury, kancelářský papír, lepenka, karton, reklamní letáky. Nepatří sem znečištěný papír, použité pleny a hygienické potřeby POZOR! Kartonové krabice musí být rozloženy, rozebrány (z důvodu max. využití kontejneru)

plasty  - PET láhve, vymyté kelímky od jogurtů, obaly od kosmetických a drogistických výrobků, plastové hračky, plastový nábytek, plastové nádoby (ne znečištěné chemikáliemi), plastové výrobky

textil - starý oděv, záclony, boty. POZOR! Textil nesmí být mokrý a znečištěn

objemný odpad - starý nábytek, kuchyňské linky, koberce, podlahové krytiny, matrace, dveře, umyvadla, WC mísy, kočárky, kárky, staré lyže, kola.

POZOR! Nábytek musí být rozebrán nebo rozbit na jednotlivé desky (z důvodu max. využití kontejnerů).

kov - šrot a barevné kovy, staré hrnce, plechovky atd.

nebezpečný odpad - znečištěné kovové a plastové obaly od barev, ředidel a chemikálií, motorové oleje, olejové filtry, autobaterie, lepidla...

elektroodpad - všechny druhy elektrických a elektronických zařízení používaných v domácnosti jako jsou: ledničky, pračky, sporáky, televize, monitory, rádia, CD přehrávače, videorekordéry, fotoaparáty, počítače, klávesnice, tiskárny, kopírky, telefony, mobily, hodiny, elektrické hračky, elektrické nářadí, fritézy, fény, vysavače, žehličky, kuchyňské přístroje, váhy a další.

stavební odpad - stavební suť s obsahem cihel, betonu, malty, tašek a kamenů se ukládá na skládku pod cihelnou (směr Dolní Bukovsko-Pelejovice). Skládka je uzamčená a klíč je propůjčen proti podpisu na podatelně Úřadu městyse Dolní Bukovsko.

 

Co nelze uložit na sběrný dvůr

JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO DOVÁŽET STAVEBNÍ ODPADY S OBSAHEM AZBESTU (např. ETERNIT, azbestocementové trubky a desky). Odvoz tohoto odpadu si musí zajistit každý sám na vlastní náklady oprávněnou firmou (např. skládka Lišov).

Od 1. ledna 2018 nelze na sběrný dvůr ukládat pneumatiky. O likvidaci opotřebovaných pneumatik se bezplatně postarají v pneuservisech a  autoservisech.