Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Májka a pálení čarodějnic
1
Májka a pálení čarodějnic
2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
Nohejbalový turnaj Radonice
Běh barvami 2024
26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Kultura a spolky > Oranžový rok > Předchozí ročníky

Předchozí ročníky Oranžového roku

2019

Oranžový rok 2019 v našem městysi a osadách

14. ročník spolupráce s Jadernou elektrárnou Temelín v rámci projektu Oranžový rok právě startuje. Díky dlouholetému partnerství s Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ můžeme realizovat řadu nákladných kulturních, společenských a sportovních akcí. Na organizaci a realizaci akcí se podílejí spolky, osadní výbory a dobrovolníci. S finanční zátěží realizace akcí městysi významně pomáhá právě Jaderná elektrárna Temelín Skupina ČEZ. Pro letošní rok si náš hlavní partner tohoto projektu zvolil tyto akce. 

4. 5. 2019

Slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice

článek na Novinkách.cz

Pelejovice, prostor před hasičskou zbrojnicí
25. 5. 2019 12. ročník Memoriálu Fr. Trendy - nohejbalový turnaj Radonice
15. 6. 2019 Duhový den dětí a podpora integrace dětí s poruchami PAS - 3. ročník Sedlíkovice
6. 7. 2019 EPIFEST - hudební festival sportovní areál Dolní Bukovsko
24. 8. 2019 Moped Cup - závody mopedů náves na Horním Bukovsku a KD Horní Bukovsko

O všech kulturních, společenských a sportovních akcích vás s předstihem budeme informovat. O řadě připravovaných i proběhlých akcí najdete článek v Bukovském zpravodaji. Upozornění na nejbližší konané akce najdete na https://www.dolnibukovsko.cz/aktuality, facebookových stránkách městyse. 

duhovy den 05.jpg duhovy den 09.jpg

2018

Oranžový rok 2018 v městysi Dolní Bukovsko – poděkování za partnerství

Již nám zbývá jen pár akcí do konce Projektu Oranžový rok 2018 a letošní 13. ročník bude za námi. Byl stejně úspěšný jako ten loňský? Myslím, že mohu s čistým svědomím napsat, že každý ročník je vždycky o malinko úspěšnější než ten předchozí. Je to hlavně proto, že se každým rokem do projektu zapojuje čím dál více organizací nebo osad. Díky této iniciativě tak dochází k rozšiřování nabídky a její pestrost je čím dál větší. Letos jsme připravili víc než 50 akcí a z toho bylo šest, které jsme pořádali letos poprvé a myslím, že je budeme v příštím roce opakovat, protože si získaly své publikum.  

V rámci projektu Oranžový rok nás ještě čeká pár akcí, které se většinou vážou k adventnímu období, ať už je to kreativní tvoření nebo rozsvěcování vánočních stromků v našich osadách, které naše celoroční aktivity zakončují. A tak jako každým rokem je na místě poděkovat našemu Generálnímu sponzorovi Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství, díky kterému jsme mohli naše akce připravit. Od roku 2006 jsme připravili v rámci projektu ORANŽOVÝ ROK celkem 424 akcí a od generálního partnera jsme za propagaci a reklamu těchto akcí získali celkem 2 215 tis. Kč. A myslím, že k těmto číslům již není co dodat.

O některých akcích, které jsme letos připravili, jsme vás pravidelně informovali také v našem zpravodaji. Samozřejmě jsem se zaměřili na akce, které si náš sponzor z naší nabídky vybral a které ho zaujaly. Budu doufat, že také v příštím roce budeme moci projekt Oranžový rok využívat a že všichni pořadatelé budou pokračovat nejen v akcích, které již mají svojí tradicí, ale připraví akce nové, které naši nabídku rozšíří.

Spolupráce s JE Temelín Skupiny ČEZ aneb Oranžový rok 2018 v našem městysi

Spolupráce s Jadernou elektrárnou Temelín v rámci projektu Oranžový rok si nesmírně ceníme. Letos to bude již náš 13. ročník, ale i ta třináctka bude pro náš městys šťastná a znamená, že je to dobrá volba. Vždyť díky finanční podpoře Skupiny ČEZ opět můžeme připravit pro naše občany nejen v Dolním Bukovsku, ale i v šesti našich přilehlých obcích řadu zajímavých akcí. Letos to bude víc jak 50 akcí, které jsme v době od dubna do prosince pro naše občany připravili. Z rozmanité nabídky zaujalo našeho hlavního partnera tohoto projektu pět akcí, z nichž čtyři patří mezi akce, které pořádáme tradičně a které mají vysokou návštěvnost. Jedna z těchto akcí je novinkou, ale předpokládáme, že se také bude těšit vysokému zájmu ze strany občanů, jedná se o promítání pod širým nebem čili letní kino. O všech akcích Oranžového rok 2018 v městysi Dolní Bukovsko budeme naše občany informovat všemi známými a dostupnými způsoby. Je jen na nich, kterou z nich si vyberou. Mezi těch pět vybraných patří tyto: 

11. 3.

Setkání heligonkářů a soutěž o nejlepší štrúdl

Kulturní dům D. Bukovsko

9. – 10. 6.

Mistrovství ČR 1:5 LS

Strhaná hráz D. Bukovsko

14. 7.

Kino na kolečkách

Sportovní areál D. Bukovsko

25. 8.

Moped Cup

H. Bukovsko

říjen, listopad

Výlov rybníka

Strhaná hráz D. Bukovsko

 A nyní k dalším akcím, které letošní Oranžový rok nabídne a které si podle mne zasluhují vaši pozornost, i když jsou v naší nabídce nové. V sobotu 26. 5. vyvrcholí pietní akt ke 100. výročí narození J. Hadrávka, pilota RAF. Určitě zajímavou akcí bude v sobotu 23. 6. posezení s cimbálovou muzikou, které se bude konat v obci Hvozdno a bude spojeno s ochutnávkou vína. Již uváděné kino na kolečkách bude promítat nejen červenci, ale další termín je naplánovaný na pátek 17. srpna. Také naše tělovýchova má v plánu několik novinek – tenisový turnaj dvouhry mužů (19. 5.), Bukovský šestiboj (9. 6.), fotbalový turnaj v malé kopané (23. 6.). Ale v nabídce nechybí akce tradiční, na které jsou již naši občané zvyklí a které si jejich zájem již získaly, mezi ně patří poutě, posvícenská setkání a mnoho dalších.O všech akcích, a hlavně jejich termínech vás budeme včas informovat.

Finanční požadavky na všech cca 50 akcí jsou spočítány na částku 590 tis. Kč. Díky partnerství s Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ jsme také letos získali finanční podporu a mohli jsme tak projekt Oranžový rok 2018 v Městysi Dolní Bukovsko znovu rozjet. Jsme rádi, že této již třináct let trvající spolupráce, můžeme využít také v letošním roce a budeme rádi, když bude trvat ještě do budoucna.

 

2017

Oranžový rok 2017 v městysi D. Bukovsko – poděkování za partnerství

Projekt Oranžový rok 2017 se blíží ke svému konci, a proto je na místě poděkovat našemu Generálnímu sponzorovi Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ. Kromě poděkování musím ještě dodat, že Partnerství našeho Městyse a Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ se nám již několik let vyplácí. Také letos většina akcí, které pořádal městys, byla součástí projektu Oranžový rok. A díky partnerství a finanční podpoře jsme mohli připravit mnoho kulturních i sportovních akcí, a to nejen v Dolním Bukovsku, ale i v přilehlých obcích, které se rovněž naučily využívat tohoto partnerství pro pořádání akcí sice ve své obci, ale které jsou určené pro všechny občany. Tím se nabídka akcí v rámci Oranžového roku stává pestřejší a různorodější.

O těch významnějších akcích, které jsme letos konali, jsme vás pravidelně informovali také v našem zpravodaji. Do konce roku nám ještě pár akcí zbývá, pozvánky na ně najdete také v tomto čísle. Budu doufat, že také v příštím roce budeme moci projekt Oranžový rok využívat a že všichni pořadatelé budou pokračovat nejen v akcích, které již mají svoji tradicí, ale připraví akce nové, které naši nabídku rozšíří.

 

Oranžový rok 2017 v městysi Dolní Bukovsko

Projekt „Oranžový rok 2017 v D. Bukovsku“ odstartoval letos poměrně brzy a navíc s velkým úspěchem. Letošní 12. ročník jsme začali již v březnu Setkáním heligonkářů, které bylo spojeno se soutěží o nejlepší štrúdl.

A jaké jsou další akce, které letošní Oranžový rok nabídne. Počet všech akcí se již léta blíží ke čtyřem desítkám a z toho víc jak dvacet akcí je připraveno v našem městečku D. Bukovsku. Při jejich organizování využívá OKZ spolupráce základní školy a všech místních spolků, bez které by se neobešla. Všem za to patří velký dík. Mnoho dalších akcí připravili osadní výbory pro svoje občany a některé OV zase využívají spolupráce s OKZ. Informovat o akcích, které proběhnou během roku v našem městečku a okolních obcích, budeme v našem zpravodaji, na internetových stránkách městyse a časopisu Temelínky, ale i formou plakátů, pozvánek a hlášením v obecním rozhlase. Nezapomeňte proto sledovat, kdy a kde se budou akce konat, abyste si mohli vybrat podle svého zájmu. Více na: www.dolnibukovsko.cz a www.temelinky.cz. Na všechny akce bych chtěla naše občany co nejsrdečněji pozvat.

Jaderná elektrárna Temelín Skupina ČEZ náš projekt „Oranžový rok 2017 v Dolním Bukovsku“ finančně podpořila a také letos s námi uzavře smlouvu o reklamním partnerství. Díky spolupráci s Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ a jeho finanční podpoře také letos můžeme připravit pro občany našeho městečka spoustu kulturních i sportovních akcí, z nichž v případě kulturních pořadů mnohé nabídnou kvalitní program nebo zajímavé ceny pro vítěze, když se jedná o akce sportovní. A které akce v naší letošní nabídce hlavního sponzora Jadernou elektrárnu Temelín Skupiny ČEZ zaujaly, jsou to následující: 

Setkání heligonkářů a soutěž o nejlepší štrúdl Plakát.doc

26. 3.

Kulturní dům D. Bukovsko

Mistrovství ČR 1:5 LS                       Plakát.doc

6. 5. – 7. 5.

D. Bukovsko, rybník Strhaná hráz

Memoriál F. Trendy turnaj v nohejbale - 10. ročník Plakát.doc

27. 5.

Radonice

135. výročí založení SDH D. Bukovsko Plakát.doc

24. 6.

D. Bukovsko, sportovní areál

Moped Cup – 4. ročník motocyklových závodů  Plakát.doc

26. 8.

H. Bukovsko, náves + KD

Bukovská setkání + soutěž hasičských družstev Plakát.doc

 2. 9.

D. Bukovsko, sportovní areál

Výlov rybníka Strhaná hráz Plakát.doc

říjen - listopad

D. Bukovsko, rybník Strhaná hráz

 

2016

Oranžový rok 2016 v městysi Dolní Bukovsko – poděkování za partnerství

Náš městys se také v letošním roce zapojil do projektu Oranžový rok 2016 s Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ. Naší stěžejní akcí letošního projektu byly oslavy 110 let od založení školy. Za výrazné podpory našeho sponzora jsme k této významné události vydali Almanach. Dalšími akcemi, které co do počtu účastníků patřily k významným, byly tyto: Mistrovství ČR Buggy LS, Den hasičské historie, koncert skupiny Marathon v rámci Bukovského hudebního léta, motocyklové závody Moped Cup a Bukovská setkání a soutěž hasičských družstev. Nesmíme ale zapomenout ani na akce, které připravovali občané v našich osadách, jako byly poutě v Pelejovicích, na H. Bukovsku a v Radonicích a také turnaj ve střelbě, který má svoji tradici obci Bzí.

Do konce roku ještě zbývá pár měsíců, během kterých ještě pár akcí proběhne. Brzy to bude posvícení v obci Sedlíkovice, na H. Bukovsku, kde ještě připravují podzimní Hubertovu jízdu. A pak to již budou akce spojené s blížícími se vánočními svátky a nesmíme zapomenout na novou akci Mikulášský rej, který měl loni obrovský úspěch.

A proto, že se letošní ročník chýlí ke svému konci, sluší se poděkovat za partnerství Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ, protože díky hlavnímu sponzorovi jsme mohli připravit řadu pěkných akcí s kvalitním kulturním programem a pěknými cenami, když se jednalo o akce sportovní a při některých jsme také mohli naše účastníky pohostit. Poděkování jsme zmiňovali u všech akcí během úvodního přivítání, a tak závěr jenom chceme dodat, že se budeme těšit, že spolupráce a partnerství s Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ bude pokračovat i v příštích letech.

Oranžový rok 2016 v městysi Dolní Bukovsko

Projekt „Oranžový rok 2016 v Dolním Bukovsku“ se opět rozběhl. V letošním 11. ročníku je pro naše občany připraveno přes 40 kulturních a sportovních akcí. Víc jak dvacítka akcí je připravena v našem městečku Dolním Bukovsku a ve spolupráci s OKZ se na nich podílejí naše spolky - tělovýchovná jednota, sbor dobrovolných hasičů, senior klub a také naše příspěvková organizace ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko. Zbývající akce připravili ve spolupráci s OKZ členové osadních výborů a hlavně nadšenci v našich osadách. Informace o akcích, které proběhnou během roku v našich okolních obcích, podáváme v našem zpravodaji. Jaderná elektrárna Temelín Skupina ČEZ náš projekt „Oranžový rok 2016 v Dolním Bukovsku“ podpořila, letos s námi uzavře smlouvu o reklamě v celkové výši 210 tis. Kč.

Hlavní sponzor Jaderná elektrárna Temelín Skupina ČEZ si každoročně z naší nabídky vybere akce, které jsou pro něj zajímavé, letos ho zaujaly níže uvedené akce. Nejen tyto akce budeme propagovat na internetových stránkách městyse a časopisu Temelínky, ale samozřejmě i formou plakátů, pozvánek a hlášením v obecním rozhlase. Nezapomeňte proto sledovat, kdy a kde se budou akce konat. A je jen na vás, kterou si vyberete. Na všechny akce bych chtěla naše občany co nejsrdečněji pozvat.  

Mistrovství ČR Large Scale of Road

MČR Buggy LS pl.doc

 7. 5. – 8. 5. 2016

D. Bukovsko, rybník Strh. hráz

110 let ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko

110.výročí pl.pdf

          18. 6. 2016

D. Bukovsko, budova školy a KD

Den hasičské historie – 4. ročník

Plakát Den has.historie.doc

          30. 7. 2016

H. Bukovsko, náves + KD

Bukovské hudební léto – koncertskupiny Marathon

Plakát Marathon.doc

            6. 8. 2016

D. Bukovsko, sportovní areál

Moped Cup – 3. ročník motocyklových závodů

Plakát Moped Cup.doc

          27. 8. 2016

H. Bukovsko, náves + KD

Bukovská setkání + soutěž hasičských družstev

Plakát Bukovská setkání.doc

            3. 9. 2016

D. Bukovsko, sportovní areál

 

2015

Oranžový rok 2015 v městysi Dolní Bukovsko

 „Oranžový rok 2015 v Dolním Bukovsku“ začíná hned 1. května. Letos je to pro naše městečko již 10. ročník, takže to pro nás znamená malé jubileum. Tento projekt znají moc dobře nejen naši občané, kteří jsou účastníky nebo návštěvníky jednotlivých akcí, ale hlavně se dostal do podvědomí organizátorů těchto akcí. Musím říci, že když oslovuji na začátku roku osadní výbory nebo spolky a organizace, aby poslali akce, které by měli zájem pořádat v rámci projektu Oranžový rok, tak vždycky vyhoví. A potěšující je, že svoji nabídku stále rozšiřují o nové a zajímavé akce. Vědí, co všechno je třeba v rámci propagace udělat a sami jsou zodpovědní za to, aby vše bylo v pořádku. Finanční ohodnocení je pro ně „bonus“ za dobře splněnou práci. Jsou si vědomi, že pokud bude akce do reklamního plnění vybraná, pravděpodobně objednatele něčím zaujala a je to pro ně výzva, jak vše zvládnout a zajistit perfektně, aby hlavní sponzor Jaderná elektrárna Temelín Skupina ČEZ byl spokojený.

Letos díky finanční podpoře Jaderné elektrárny Temelín Skupina ČEZ v rámci projektu  "Oranžový rok 2015 v městysi Dolní Bukovsko"můžeme získat celkem 215 tis. Kč. Samozřejmě pokud splníme všechny podmínky dané smlouvou. Je jen na nás organizátorech, abychom udělali všechno pro to, aby v případě nesplnění nedošlo ke krácení finančních prostředků. Letos jsme do projektu "Oranžový rok 2015 v městysi Dolní Bukovsko"  zařadili celkem 39 různých kulturních a sportovních akcí. Mezi ty, které zaujaly objednatele Jadernou elektrárnu Temelín Skupina ČEZ, patří deset, které uvádím dále. Vybrané akce budeme propagovat více, a to na internetových stránkách městyse a časopisu Temelínky, ale samozřejmě i formou plakátů, pozvánek a hlášením v obecním rozhlase. Nezapomeňte proto sledovat, kdy a kde se budou akce konat. A je jen na vás, kterou si vyberete. Na všechny akce nejen na ty vybrané bych chtěla všechny naše občany co nejsrdečněji pozvat.

Mistrovství ČR BUGGY 1:8 IC

Plakát Mistrovství ČR BuggyS.doc

1. 5. – 3. 5. 2015

D. Bukovsko, rybník Strh. hráz

Den otevřených dveří - oslava svátku sv. Floriána

Plakát DOD.S - Kopie.doc

10. 5. 2015

D. Bukovsko, hasič. zbrojnice

105. výročí založení SDH Pelejovice

Plakát 105 let SDH PelejoviceS.doc

23. 5. 2015

Pelejovice, náves

Sportuje celá rodina - oslava svátku dětí

Plakát SCR.S - Kopie.doc

      31. 5  2015

D. Bukovsko, sportovní areál

O pohár starosty městyse a ředitele JE TE

fotbalový turnaj žáků – 7. ročník, Plakát O pohár starostyS.doc

20. 6. 2015

D. Bukovsko, sportovní areál

Memoriál Martina Macha

fotbalový turnaj – 4. ročník

Plakát Memoriál M.MachaS.doc

 25. 7. 2015

D. Bukovsko, sportovní areál

Setkání rodáků obce Bzí  

oslava 670 let založení obce

Plakát Setkání rodáků BzíS.docx

15. 8. 2015

Bzí, náves

Moped Cup – 2. ročník motocyk. závodů

Plakát Moped CupS.doc

22. 8. 2015

H. Bukovsko, náves + KD

Bukovská setkání+soutěž hasič. družstev

Bukovská setkáníS.doc

 5. 9. 2015

D. Bukovsko, sportovní areál

Okolo ETE pěšky+návštěva IC JE TE

Plakát.doc

30. 9. 2015

okolí Temelína

 

2014

Partnerství s JE Temelín ze Skupiny ČEZ a městyse Dolní Bukovsko

Naše spolupráce s generálním partnerem Jadernou elektrárnou Temelín ze Skupiny ČEZ začala v roce 2006, kdy jsme se zapojili do projektu ORANŽOVÝ ROK. Již 1. ročník ukázal, že finanční prostředky, které jsme díky této spolupráci získali, významně pomohly k lepšímu zajištění námi pořádaných akcí. A tak následující rok již bylo pro nás samozřejmé, že jsme se do projektu ORANŽOVÝ ROK opět zapojili a také v následujících letech tomu nebylo jinak. V roce 2014 v našem městysi rozjíždíme již 9. ročník projektu „ORANŽOVÝ ROK v Dolním Bukovsku“ a připravili jsme další desítku akcí.

Projekt také dobře znají naši občané, kterým jsou určené jednotlivé kulturní nebo sportovní akce, které probíhají v našem městečku od jarních až do podzimních měsíců. Ale hlavně projekt velice dobře znají organizátoři jednotlivých akcí, kteří díky finančnímu přispění mohou účastníky odměnit hodnotnými cenami (u sportovních akcí)  nebo prostředky věnují na zajištění kvalitního programu (u kulturních akcí). O úspěšné spolupráci s JE Temelín ze Skupiny ČEZ a našeho městyse svědčí také to, že každý nový ročník projektu ORANŽOVÝ ROK znamenal zvyšování počtu akcí, které byly pro naše občany připravovány. Ale také přibývalo organizátorů, díky čemuž docházelo k rozšiřování nabídky kulturních i sportovních akcí. Kromě Městyse Dolního Bukovska, který spolupráci s JE Temelín  ze Skupiny ČEZ zaštiťoval, se podíleli významnou měrou na pořádání akcí nejen spolky a organizace přímo z Dolního Bukovska – OKZ, ZŠ a MŠ, SDH, TJ, Senior klub, ale v posledních letech také osadní výbory v přilehlých obcích. Osadní výbory nejen pořádaly akce menšího charakteru pro svoje občany, ale troufly si i na akce určené pro občany ze širokého okolí. V návaznosti na rozšiřující se nabídku pořádaných akcí samozřejmě narůstal počet účastníků sportovních akcí a diváků, kteří akce navštívili.

O tom, že osm předchozích ročníků mělo úspěch a tato spolupráce je pro nás výhodná, svědčí i pár čísel na závěr. Od roku 2006 jsme v této spolupráci připravili v rámci projektu ORANŽOVÝ ROK celkem 205 akcí a od generálního partnera jsme za propagaci a reklamu v rámci těchto akcí získali celkem 1 112 tis. Kč. A letos máme pro naše občany připraveno celkem 44 kulturních a sportovních akcí a finanční podpora Jaderné elektrárny Temelín ze Skupiny ČEZ, kterou v rámci projektu  "Oranžový rok 2014 v městysi Dolní Bukovsko" získáme, činí 250 tis. Kč.

V letošním roce mají také naši občané možnost dozvědět se o generálním partnerovi Jaderné elektrárně Temelín ze Skupiny ČEZ něco více z propagačních materiálů, které jsou umístěné v prostorách radnice a zároveň mohou využít pozvání přímo do Informačního centra temelínské elektrárny – Zámeček Nový Hrádek. Pozvánky jsou na radnici občanům k dispozici.

 

Oranžový rok 2014 v městysi Dolní Bukovsko

Již 9. ročník projektu „Oranžový rok 2014 v Dolním Bukovsku“ startuje v měsíci květnu. Projekt nemusím našim občanům představovat, osm předchozích ročníků mělo úspěch a akce, které se pořádaly, vždy přitáhly hodně návštěvníků. V rámci projektu jsme připravili řadu akcí, z nichž některé mají svojí tradici. Ale v letošním roce se připravují akce, které si zaslouží pozornost našich občanů, i když se konají výjimečně. Jsou to setkání rodáků, které letos připravují v obci Horní Bukovsko a Radonice. 

A tak také letos díky finanční podpoře Jaderné elektrárny Temelín ze Skupiny ČEZ,  kterou v rámci projektu  "Oranžový rok 2014 v městysu Dolní Bukovsko" získáme, můžeme připravit  hodnotné kulturní programy a u různých sportovních akcí odměnit vítěze pěknými cenami. I když akcí bude připraveno skoro čtyřicet, přesto v závěru uvádím ty, které si zaslouží naši pozornost nejvíce a na které bych chtěla co nejsrdečněji pozvat naše občany. O těchto akcích budeme informovat plakáty, hlášením v rozhlase, v časopise Temelínky a na internetových stránkách městyse.

 Turnaj v nohejbalu  

            31. 5.   

 Radonice, hřiště u Trendů  

Plakát.doc 

 Mámo, táto, sportuj s námi                 1. 6.

 D. Bukovsko, sportovní areál  

 PlakátS.doc

 Mistrovství ČR BUGGY 1:8 IC  

    21. - 22. 6.  

 D. Bukovsko, rybník Strh. hráz  

 PlakátS.doc

 O pohár starosty městyse a ředitele JE TE               31. 7.  D. Bukovsko, sportovní areál   PlakátS.doc

 Setkání rodáků a 90 let založení SDH

              2. 8.

 H. Bukovsko, náves + KD

 plakátS.jpg

 Setkání rodáků a 120 let založení SDH

            23. 8.

 Radonice, náves

 PlakátS.doc

 Bukovská setkání+soutěž hasič. družstev

              6. 9.  D. Bukovsko, sportovní areál   plakátS.doc

 Okolo ETE pěšky+návštěva IC JE TE

            17. 9.

 okolí Temelína

 

 

2013

Oranžový rok 2013 s Jadernou elektrárnou Temelín"

Tento projekt již naši občané a hlavně organizátoři kulturních a sportovních akcí znají velice dobře. Letos se u nás konal již 8. ročník. Dá se říci, že akcí přibývá a zásluhu na tom mají také naše spádové obce, které začaly pořádat vlastní akce. Jsou to především obce Horní Bukovsko, Bzí, Radonice a Sedlíkovice, které pořádají akce, které přitáhnou občany ze širokého okolí. Novým organizátorem zajímavých akcí, určených především starší generaci, je Klub seniorů v Dolním Bukovsku, který nabídku svých akcí rozšiřuje. A vzrůstá také zájem o tyto akce, protože nejsou určené pouze členům, ale všem občanům.

O všech akcích, které jsme v rámci projektu připravili, jsem informovala již na konci května, kdy jsem o projektu psala na internetových stránkách městyse, kam jsem postupně přidávala pozvánky na vybrané akce, které byly také zveřejňovány v Bukovském zpravodaji. Pokud bychom chtěli zhodnotit jednotlivé akce celého projektu, dalo by se u všech říci, že ze strany občanů byl o všechny akce veliký zájem. Díky projektu, který představuje finanční podporu od Jaderné elektrárny Temelín, jsme mohli nejen zajistit kvalitní hudební program, ale také poskytnout vítězům jednotlivých sportovních akcí hodnotné ceny a mnohdy odměnit drobnostmi všechny závodníky.

Pozornost našich občanů se zaměřila na stěžejní akce, které se v rámci letošního projektu konaly. Byly to akce, které tradičně patří k těm nejnavštěvovanějším. V Dolním Bukovsku z těch sportovních to letos byl již 2. ročník fotbalového turnaje Memoriál Martina Macha, tenisový turnaj Hetero open, Mistrovství ČR BUGGY, o kterém rovněž vyšel velký článek v Českobudějovickém deníku. Ze sportovních akcí nesmím zapomenout na soutěž ve střelbě ze vzduchovky, kterou pořádají občané ve  Bzí. K významným akcí patřil Den hasičské historie, jehož 3. ročník připravili na Horním Bukovsku. Byla to akce, která měla mimořádně velikou účast nejen návštěvníků, ale i účastníků. Podobného rozsahu bývá akce, která se pravidelně koná na konci léta v Dolním Bukovsku. Jedná se o Bukovská setkání a soutěž hasičských družstev. Dá se říci, že nejen účast několika generací, ale i spojení sportovního programu s kulturním zaručeně vždy přitáhne spoustu lidí.

Díky zmíněnému projektu se do podvědomí naši občanů dostala Jaderná elektrárna Temelín jako sponzor, který podporuje sport, kulturu a jiné aktivity v obcích v okolí elektrárny Temelín. Naše účast na projektu "Oranžový rok 2013 s Jadernou elektrárnou Temelín"  byla pro nás dobrá volba a budeme se těšit na další spolupráci s naším sponzorem Jadernou elektrárnou Temelín a na to, že i v příštím roce bude její logo provázet naše sportovní i kulturní akce.

 

2012

Oranžový rok 2012 s Jadernou elektrárnou Temelín

Letošní ročník byl již sedmý v pořadí, kdy jsme v naší obci rozběhli projekt "Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelín". Na všechno dobré si rádi a hlavně rychle zvykneme, a tak tomu je i s tímto projektem, který nám umožňuje připravit pro naše občany různé sportovní a kulturní akce.  Díky sponzorství Jaderné elektrárny Temelín anemalým finančním prostředkům, které takto získáme, můžeme nabídnout kvalitní program, ceny pro vítěze, dárky pro účastníky, ale někdy i malé občerstvení pro účastníky.Letos se hlavní sponzor Jaderná elektrárna Temelín podílel na 30 kulturních i sportovních akcích. A nyní pár informací o těch nejvýznamnějších.

Zahajovací měsíc duben patřil dětským maškarním karnevalům. Dalšími akcemi byly turnaje ve stolním tenisev Dolním Bukovsku nejdříve žáků a později dospělých. Konec měsíce zakončily akce stavění májek. Začátek května patřil akci Den otevřených dveří neboli netradiční oslava svátku sv. Floriána, letos se konala v neděli 6. května. Konec května a začátek června to jsou akce ke Dni dětí. Nejen v Dolním Bukovsku, kde se přípravě oslav věnuje hned několik organizací (škola, školka, sbor dobrovolných hasičů), ale i obce v našem okolí pro děti připravily krásné akce (Horní Bukovsko, Bzí, Radonice). Naše děti měly možnost bohatého výběru.

Měsíc červen byl ve znamení příprav na nejvýznamnější akci letošního roku, kterou byly oslavy 130. výročí založení SDH D. Bukovsko. Sobota 30. 6. byla skutečně velkolepá. Akce se zúčastnil velký počet sborů dobrovolných hasičů z okolí, nechyběli ani významní hosté mezi jinými starosta KSH Čech, Moravy a Slezska pan Václav Žižka, člen Rady Jihočeského kraje Ing. František Štangl. Na akci, která trvala do pozdních nočních hodin, byl připraven bohatý sportovní a kulturní program pro všechny věkové kategorie. Během celé akce k pochodu, poslechu a tanci vyhrávala kapela Podhoranka a Kameňáci. Během června a v následujících měsících proběhly akce, které si připravil pro své členy Klub seniorů. Tento spolek, který zahájil svou činnost v loňském roce, se letos zapojil do projektu Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelín a nejen pro své členy, ale pro všechny občany připravil řadu pěkných akcí. Patřily mezi ně například výlety na kole do blízkého okolí, posezení s harmonikou, ale i návštěvy místních podniků a spolků.

Letní prázdninové měsíci jsou obdobím, kdy se koná nejvíce akcí, které v rámci projektu Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelínorganizujeme. Dá se říci, že letní akce patří k těm, s největší účastí. První červencový víkend to je již tradičně Hornická pouť. Již v pátek večer bylo na Horním Bukovsku pro občany připraveno posezení při harmonice a kytaře, v sobotu přišel na řadu zahajovací koncert Bukovského hudebního léta, na kterém se představila kapela Šance. A pouťová neděle kromě pouťových atrakcí nabídla posezení s Hartmanickou muzikou. Druhou akcí již zmiňovaného Bukovského hudebního léta bylo vystoupení country kapely Klídek, které se konalo v sobotu 28. 7. Ale tuto sobotu odpoledne se konala ještě jedna významná akce. Byl to 1. ročník Memoriálu Martina Macha neboli fotbalový turnaj, kterého se letos zúčastnily čtyři družstva. Stále většímu zájmu se těší soutěž ve střelbě ze vzduchovky, kterou připravují občané obce Bzí. Po ukončení soutěže je večer pro všechny občany přichystána hudební produkce, letos se představila skupina místních mladíků s názvem Maraton.

Po prázdninách v sobotu 1. 9. se konal 9. ročník Bukovských setkání a soutěže hasičských družstev. Tato akce má již svůj zaběhnutý scénář, ve kterém kromě soutěže hasičských družstev v požárním útoku nabízí účastníkům kulturní program, který byl letos zcela v režii kapely B-kvintet. Hlavně nám při této akci jde o setkání našich seniorů, pro které máme připraveno malé občerstvení a drobné dárečky a toto si můžeme dovolit právě díky projektu Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelín. Následující víkend patřil závodům automobilových modelů. Mistrovství ČR BUGGY 1:8 IC je akce, která vždy přitáhne hodně fanoušků, kteří mají co obdivovat. A letos to byly nejen modely, ale hlavně nová dráha, kterou si všichni účastníci moc pochvalovali. A z nové dráhy, ale i ze slov chvály měl velkou radost starosta městyse František Mazance, který je velkým fandou tohoto sportu. 

 

2011

Oranžový rok 2011 s Jadernou elektrárnou Temelín

V letošním roce to bylo již po šesté, kdy jsme v naší obci rozjeli projekt "Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelín". Většině občanů již není třeba vysvětlovat, co tento projekt znamená. Naopak všichni oceňují, že díky sponzorství Jaderné elektrárny Temelín se mohou všechny akce připravit a díky nemalým finančním prostředkům můžeme nabídnout kvalitní program, ceny pro vítěze, dárky pro účastníky a na některých akcích i malé občerstvení. Letos se hlavní sponzor Jaderná elektrárna Temelín podílel na 30 kulturních i sportovních akcích. Zmíním některé z nich zejména ty tradiční, na kterých je účast našich občanů největší. 

Oranžový rok letos zahájili v dubnu v obci Radonice, kde připravili pro děti maškarní karneval. A pak následovaly turnaje ve stolním tenisenejdříve žáků a později dospělých v Dolním Bukovsku. Duben zakončily akce stavění májek nejen v Dolním Bukovsku, ale i v okolních obcích. V neděli 1. 5. se konal Den otevřených dveří neboli netradiční oslava svátku sv. Floriána. Mezi účastníky jsme přivítali naše seniory, pro které byl připravený program. Ukázky hasičské techniky zaujaly všechny generace a pro děti byly ještě připraveny sportovní i vědomostní soutěže. Konec května a začátek měsíce června byl ve znamení oslav Dne dětí. Dětský den proběhl snad ve všech našich obcích a v Dolním Bukovsku organizovala dětský den škola, ale také sbor dobrovolných hasičů. Děti měly skutečně z čeho vybírat.

Měsíc červen byl plný sportovních akcí. V sobotu 19. 6. se konal fotbalový turnaj žáků o Pohár starosty a následující víkend patřil závodům automobilových modelů. Mistrovství ČR BUGGY 1:8 IC je významná akce s celorepublikovou účastí, která vždycky přitáhne hodně fanoušků, kteří mají co obdivovat.

Začátek letních prázdnin to je tradiční Hornická pouť. Také letos bohatý  program začal již v pátek večer a trval až do neděle. Letní prázdniny nabízejí nejvíce akcí. Mezi pravidelné patří Bukovské hudební léto, na kterém se představí country kapely. Ale svoji tradici mají i sportovní akce jako je tenisový turnaj pro dospělé Hetero Open. Dále soutěž ve střelbě ze vzduchovky, kterou připravují občané obce Bzí a nesmíme zapomenout na tradiční fotbalový turnaj mužů, který se těší velkému zájmu publika. Snad nejvíce pozornosti přilákal již 2. ročník Dne hasičské historie. Akce se konala na Horním Bukovsku v sobotu 6. 8. a byla zcela v režii místních občanů. Její program byl nejen pestrý, ale i zajímavý a myslím, že pro všechny přítomné byl neopakovatelným zážitkem.

A to jsme se již dostali k začátku září, ve které první sobota patřila Bukovskému setkání a soutěži hasičských družstev. Jedná se o největší akci v rámci Oranžového roku. Nabízí kromě soutěží hasičských družstev v požárním útoku také kulturní program. Letos se představila Podhoranka, jejíž koncert měl obrovský úspěch. Odpolední program byl zpestřen vystoupením folklórního souboru Palouček a Lučina z Úsilného u Č. Budějovic. Večer hrálo k tanci i poslechu duo Miluška a Saša.

2010

Oranžový rok 2010 s Jadernou elektrárnou Temelín

Projekt "Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelín" letos odstartoval v naší obci svůj jubilejní 5. ročník. Naši občané již vědí, že všechny akce pořádané v rámci tohoto projektu sponzoruje Jaderná elektrárna Temelín a její sponzorství představuje pro naší obec především finanční pomoc. Také na letošní rok jsou připraveny různé akce pro dospělé, mládež i děti. Hlavní sponzor Jaderná elektrárna Temelín se letos bude podílet celkem na 32 akcích kulturních i sportovních.
 
Oranžový rok odstartoval v dubnu a to turnajem žáků ve stolním tenise a v květnu následoval turnaj ve stolním tenise pro dospělé. Konec dubna patřil stavění májek a na začátku května (2. 5.) se konal Den otevřených dveří neboli netradiční oslava svátku sv. Floriána. Kromě ukázky hasičské techniky byly pro děti připraveny různé sportovní i vědomostní soutěže. V sobotu 23. 5. se konal Sportovní den, byla to akce nová, která byla určena všem malým zájemcům o fotbalový sport. Soutěžení ve fotbalových disciplínách bylo zakončené fotbalovým turnajem. Součástí letošního Oranžového roku byly akce, které si připravili občané některých našich osad. V Radonicích zahájili Oranžový rok turnajem v nohejbale.
 
Začátek měsíce června byl věnován oslavám dětí a také letos bylo pro ně připraveno hned několik akcí. Dětský den aneb netradiční sportování rodičů s dětmi proběhl již 29. 5. Letos také ve Bzí i v Radonicích připravili pro děti oslavu jejich svátku. Pro děti měli připravené různé soutěže, za jejichž splnění byly děti odměněny. Dětský den pro děti z mateřské školy připravili hasiči. Děti svezli do hasičské zbrojnice, kde pro ně připravili program i malé pohoštění. Ale měsíc červen byl ve znamení dalších akcí. Jednou z nich byla Školní akademie. V bohatém programu se představili žáci naší školy a jejich vystoupení bylo skutečně na vynikající úrovni. Ze sportovních akcí ještě musím zmínit fotbalový turnaj žáků o Pohár starosty a fotbalový turnaj mužů, obě akce se setkaly s velkým zájmem jak ze stran účastníků, tak i publika.
Poslední sobota v červnu patřila jedné ze stěžejních akcí v rámci projektu Oranžový rok. Byly to oslavy 100. výročí založení SDH Pelejovice a setkání rodáků. Akce nabízela bohatý program, který začal v odpoledních hodinách a nabízel kromě ukázek hasičské techniky, hudební produkci a končil ohňostrojem.
Následující červencový víkend se konala další významná akce Mistrovství ČR BUGGY 1:8 IC. Na akci s celorepublikovou účastí zavítala také Česká televize. Díky pěknému počasí a kvalitně připravené dráze akce přitáhla hodně fanoušků tohoto sportu. Touto akcí začaly letní prázdniny, na které máme připravené další akce. Tradiční Hornická pouť, která proběhne druhý víkend v červenci, nabídne bohatý program, který začne již v pátek večer a bude trvat až do neděle. Letní prázdniny jsou u nás spojené s akcí Bukovské hudební léto, v letošním 6. ročníku se 31. 7. představí kapela KLÍDEK. V plánu jsou ještě další akce třeba tenisový turnaj pro dospělé i děti. Občané Bzí chystají již tradiční soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Závěr letních aktivit bude patřit Bukovskému setkání.
 

2009

Oranžový rok 2009 s Jadernou elektrárnou Temelín

S projektem "Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelín" se mohli naši občané setkat také letos a to již ve 4. ročníku. Dnes již všichni víme, že všechny akce pořádané v rámci tohoto projektu sponzoruje Jaderná elektrárna Temelín a toto sponzorství pro naší obec představuje zejména finanční pomoc. Také v letošním roce jsou připraveny pro dospělé, mládež i děti různé akce. Některé pořádáme již tradičně, ale přibyly i nějaké úplně nové. Hlavní sponzor Jaderná elektrárna Temelín se letos bude podílet na 5 akcích kulturních a 21 akcích sportovních.
 
Oranžový rok odstartoval v dubnu a to 3. ročníkem turnaje ve stolní tenise žáků. Na začátku května (3.5.) se konal Den otevřených dveříneboli netradiční oslava svátku sv. Floriána a kromě ukázky hasičské techniky a promítání, byly pro děti připraveny různé sportovní i vědomostní soutěže.
Začátek měsíce června je věnován oslavám dětí a letos bylo pro ně připraveno hned několik akcí. Dětský den aneb děti dětem proběhl již 31. 5. a byla to vlastně první akce věnována našim dětem. Těm nejmenším byla určena akce, kterou připravili hasiči. Na ni svezou děti z mateřské školy a kromě návštěvy hasičské zbrojnice je pro ně připraveno pohoštění. A letos také ve Bzí připravili pro děti oslavu jejich svátku.
 
Oslavy 100 let od založení Tělovýchovné jednoty v Dolním Bukovsku. Tato akce patřila v letošním roce k nejdůležitějším, konala se v sobotu 9. 5. Kromě pozvaných významných hostů se ji zúčastnilo mnoho našich občanů. Pro všechny byl připraven bohatý program, který trval až do pozdních nočních hodin. U příležitosti tohoto výročí byla vydána publikace, která mapovala historii tělovýchovné jednoty v naší obci od jejího založení až po dnešek.
 
Kromě tradičních akcí se také každým rokem v rámci Oranžového roku setkáváme s akcemi novými. Letos mezi ně patřilo Mistrovství ČR BUGGY 1:8 IC, které se konalo ve dnech 27. a 28. 6. A dalším nováčkem byly závody MX Pitbike, které proběhly v sobotu 1. 8.
 
Letní prázdniny jsou u nás spojené s akcí Bukovské hudební léto, v letošním 5. ročníku se v sobotu 18. 7. představila kapela Stuha. Srpen byl ve znamení příprav na oslavy 85. výročí založení SDH Horní Bukovsko a setkání rodáků Horního Bukovska. Akce proběhla 29. 8. a pro  početné účestníky byl připraven bohatý program a pro rodáky také malý dárek.
 
V létě se konal již tradiční tenisový turnaj Hetero open pro dospělé, který si všichni účastníci bezvadně užili. Občané Bzí zase připravili soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Závěr letních aktivit patřil již tradičně Bukovskému setkání. Jeho 6. ročník se konal v sobotu 5.9. a navzdory chladnějšímu počasí vynikal velkou účastní nejen soutěžících hasičských družstev, ale i přítomných seniorů a ostatních občanů. Letošní první zářijovou sobotu se také konal turnaj v nohejbale, který byl přesunutý z původně plánovaného červnového termínu. V září se také konal žákovský turnaj v tenise, který spolu s Drakiádou (4.10.) ukončil letošní ročník "Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelín".
 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, aneb netradiční oslava svátku sv.Floriána

V neděli 4. května proběhla akce, která byla určena nejen dětem, ale i dospělým. Všichni si mohli prohlédnout techniku našich hasičů, jejich starosta stručně pohovořil o tom, kdo to byl sv. Florián a proč je patronem hasičů. A za neustále promítaných fotografií na plátně již mohly přítomné děti za dozoru dospělých u jednotlivých stanovišt plnit různé soutěžní úkoly. Za dobře splněný úkol byly odměněny penězi - floriány, za které pak mohly nakoupit různé ceny v Supermarketu-Florián. A šlo o úkoly vědomostní, ale i takové, které vyžadovaly určitou zručnost, a tak se opravdu mohli vyřádit všichni.

Akce si zasloužila určitě větší návštěvnost a tak doufejme, že v příštím roce naláká větší množství lidí a dětí.

2008

Oranžový rok 2008 odstartoval

V rámci projektu Oranžový rok s JETE proběhne v letošním roce řada již tradičních akcí, ale připravili jsme pro naše občany také akce nové. Jsme rádi, že peníze, které v rámci projektu dostaneme od Jaderné elektrárny Temelín, můžeme použit na zpestření kulturního i sportovního vyžití v naší obci.
 
Prvními akcemi v rámci Oranžového roku byly turnaj ve stolním tenise žáků a dospělých. A v měsíci květnu nás čeká netradiční oslava svátku sv. Floriána a v červnu pak proběhnou oslavy svátku Dne dětí a již tradiční soutěž plavidel. Budeme se těšit, že se připravované akce setkají s velkým zájmem veřejnosti.
 

2007

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Letos podruhé se naše obec zapojila do projektu "Oranžový rok s Jadernou elektrárnou Temelín" (www.cez.cz)  Myslím, že většina našich občanů již ví, že to znamená,  že Jaderná elektrárna Temelín byla hlavním sponzorem některých akcí, které se v obci konaly. Její sponzorství představovalo nejen finanční pomoc, ale například poskytnutí věcných dárků pro děti i dospělé. V rámci projektu jsme připravili akce, které mají v naší obci tradici, ale zkusili jsme připravit také akce nové a většina z nich měla úspěch a proto v nich budeme pokračovat i v příštím roce. Hlavní sponzor Jaderná elektrárna Temelín se letos podílel na 6 akcích kulturních a 3 akcích sportovních. A nyní k jednotlivým akcím, jak šly letos za sebou.

Letošní Oranžový rok začal velice brzy, první akce se totiž konal již 30. 3. a byla to soutěž SUPER STARS. Jak vyplývá z názvu, šlo o hudební soutěž našich žáků a žákyň a myslím, že všichni přítomní byli překvapeni, jaké pěvecké hvězdy jsou na naší škole. Skutečně jen velice těžko se vybírali ti nejlepší, ale vítězi byli vlastně všichni, kteří měli odvahu vystoupit.

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Následující akcí byla akce sportovní a to turnaj ve stolním tenise. 8. 5. bojovali mezi sebou dospělí. Vítězem v mužské kategorií byl p. J. Trnka a kategorii žen paní A. Šubrtová. A dne 11. 5. se utkali žáci. Vítězem v kategorií žáků byl J. Matoušek a v kategorií žákyň M. Božková.

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Již tradičně se u nás připravuje dětský den. Letos se akce konala 1. 6. a probíhala v okolí místního „koupaliště“. Kromě soutěží, které připravili starší žáci pro mladší žáky, předvedli naši hasiči svojí techniku a jejich kamarádi ze záchranného sboru ukázali zásah potápěče z motorového člunu.

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Měsíc červen patřil již tradičně akci Soutěž plavidel, letos to byl již 3. ročník. Akce proběhla v sobotu 16. 6. a díky krásnému počasí přisel slušný počet diváků, kteří mohli obdivovat čtyři plavidla. Akce je zároveň setkáním našich seniorů. Celý program uváděl a o zábavu se staral moderátor D. Kopál.

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Na letošní rok jsme naplánovali turnaj v odbíjené, ale bohužel pro nedostatek přihlášených družstev, jsme místo něj zorganizovali tenisový turnaj žáků. Konal se 24. 6. Hlavní favoritkou se stala V. Marhounová. Ale pochvalu si zasloužili všichni účastníci, kteří statečně bojovali se svými soupeři.

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Naši stěžejní akcí projektu "Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín" byly oslavy 125. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Dolním Bukovsku. Oslavy proběhly v sobotu 30. 6. a účast našich občanů i ostatních sborů byla veliká. Přijeli významní hosté a za všechny musíme jmenovat hejtmana Jihočeského kraje pana J. Zahradníka.  Za výrazné podpory našeho sponzora se nám povedlo vytisknout stručný přehled historie sboru dobrovolných hasičů od roku 2002 do roku 2007.

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Přišlo léto a to bylo ve znamení již 3. ročníku akce nazvané Bukovské hudební léto. Letos se nám představily dvě kapely. V červenci, 28. 7., to byla country kapela Bryčka a 11. 8. hrála skupina Pštrosmeni. Na obě akce, které probíhají pod širým nebem, si již našli cestu nejen naší občané, ale i lidé ze širokého okolí. Akcí, která již tradičně uzavírá naše letní aktivity, byl již 4. ročník Bukovského setkání. Jde o rozsáhlou akci, která začíná soutěží hasičských družstev v požárním útoků a pokračuje jako setkání seniorů z naší obce a přilehlých osad a hosty jsou také zasloužilí hasiči z Jihočeského kraje.

Podzim je ve znamení akce Drakiáda. Letošní se konala v neděli 14. 10. a bohužel počasí drakům nepřálo, nefoukal vítr. Ale členové TJ připravili pro děti sportovní soutěže a tak se děti nenudily. A protože díky sponzorovi nechyběly odměny ani malá svačinka, panovala náramná spokojenost.

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

A přišla poslední akce v tomto roce v rámci projektu Oranžový rok 2007 a tou bylo rozsvícení vánoční stromu na náměstí. Po krátkém programu, ve kterém zazpívali žáci naší školy kolegy, došlo na slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Během akce si mohli všichni přítomní koupit dárečky pro své nejbližší a ochutnat dobrý punč, který se zde prodával. A potěšující bylo, že výtěžek celé akce půjde na konto hnutí Stonožka.

Takže letošní ročník projektu Oranžový rok byl velmi úspěšný. Naši občané již vědí, že akce, na kterých se podílí Jaderná elektrárna Temelín, jsou doprovázeny jejím logem, které je umístěné na reklamním panelu a ten doprovází všechny tyto akce. Ale o této skutečnosti informujeme občany již před akcí a to na plakátech, pozvánkách nebo při vyhlašování v obecním rozhlase. Samozřejmě při všech akcích již v úvodním projevu je hlavní sponzor zmíněn, protože jemu patří velké díky za to, že akce pořádáme a díky jeho finančnímu přispění může účastníky odměnit hodnotnými cenami (u sportovních akcí) nebo prostředky věnovat na kvalitní program (u kulturních akcí). Opět se nám potvrdilo, že účast na projektu "Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín" byla dobrá volba a budeme se těšit na další spolupráci s našim sponzorem Jadernou elektrárnou Temelín. Věříme, že její logo bude i v budoucnu doprovázet naše sportovní i kulturní akce v naší obci.

4. ročník DRAKIÁDY

Konal se letos v neděli 14. října, počasí bylo nádherné, svítilo sluníčko, ale bohužel nefoukal vítr, což je u akce jako je drakiáda docela podstatné. Všichni účastníci se sice snažili své draky dostat do oblak a podařilo se to každému, ale draci se dlouho ve vzduchu neudrželi. Ale všichni se moc snažili a my jsme mohli obdivovat draky různých podob i velikostí. K vidění byl také jeden drak vlastnoručně vyrobený, který statečně konkuroval těm kupovaným

Letošní ročník drakiády se konal pod záštitou hlavního sponzora Jaderné elektrárny Temelín v rámci akcí Oranžový rok 2007. Obec využila spolupráce tělovýchovné jednoty, jejíž členové připravili pro děti různé sportovní soutěže. Děti si mohly zasoutěžit a vyhrát různé sladkosti. Kromě chůze mezi kužely se zavázanýma očima, byl velký zájem o házení šipek na nafouknuté balónky, o házení na dálku a do terče. Díky elektrárně Temelín, byly všechny přítomné děti odměněny dárky, které hlavní sponzor na akci věnoval a nechyběla ani malá svačinka a hlavně buřtík, který si děti mohly opéct na ohni. Občerstvení zajišťovali naši hasiči a jim jsme také svěřili rozdělání a udržování ohně k opékání buřtů.

Děkujeme všem organizacím a hlavně členům, kteří nám při akci pomohli a také všem, kteří přišli. Těšíme se zase za rok na shledanou.

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2007 s Jadernou elektrárnou Temelín

3. ročník soutěže plavidel

se konal v sobotu 16. června a zúčastnila se 4 plavidla. Zvítězilo plavidlo ŘÍMSKÁ INVAZE DO EGYPTA.

Plavidlo č. 1 – JEZERNÍ KVĚT Posádka: Anička a Johanka Najmanovy.

Plavidlo č. 2 – VODNÍK ČESÍLKO A VODNÍK ČEPEČEK Posádka: Ondřej Musel; Zdeněk a Šárka Janečkovi.

Plavidlo č. 3 – FERNET CLUB - ROCKOVÁ KAPELA Posádka: Jan, Jana a Honzík Čtvrtníkovi; Milan, Anna, Vojta a Anička Koutských; Marcela a Klára Filipovy.

Plavidlo č. 4 – ŘÍMSKÁ INVAZE DO EGYPTA Posádka: Pavel, Ivana, Pavlínka a Janička Cihlovi; Marcel, Hana, Hanka a Michaela Petroušovi a Monika Janovská.

3. ročník soutěže plavidel

3. ročník soutěže plavidel

3. ročník soutěže plavidel

3. ročník soutěže plavidel

3. ročník soutěže plavidel

3. ročník soutěže plavidel

3. ročník soutěže plavidel

3. ročník soutěže plavidel

2006

Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín

Naše obec se v letošním roce zapojila do projektu "Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín".

V rámci projektu jsme připravili řadu akcí, z nichž mnohé jsme organizovali již v minulých letech, ale  letos měly svého sponzora. Díky němu a jeho finanční podpoře jsme mohli poskytnout vítězům jednotlivých sportovních akcí hodnotné ceny a mnohdy byli alespoň drobnostmi odměněni všichni závodníci. Účastníkům kulturních akcí jsme zase mohli zajistit kvalitní hudební program a zejména na akcích určených také našim starším občanům jsme přítomné seniory potěšili malými dárečky. Naši stěžejní akcí projektu "Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín" byly oslavy 100. výročí založení školy. Za výrazné podpory našeho sponzora jsme k této významné události  vydali Almanach.

Naši občané měli možnost se o našem sponzorovi dozvědět již při propagaci jednotlivých akcí a to na plakátech, pozvánkách nebo při vyhlašování v obecním rozhlase. Hlavně si ale tuto skutečnost uvědomili všichni účastníci, protože na všech akcích byl sponzor Jaderná elektrárna Temelín zmíněn ať už při úvodním projevu nebo umístěním loga, které zdobilo akci po celou dobu trvání. Jaderná elektrárna Temelín se tak díky tomu dostala do podvědomí naši občanů jako sponzor, který má zájem a podporuje sport, kulturu a jiné aktivity v obcích v okolí elektrárny Temelín. A právě letos to bylo také v naší obci a konkrétně při těchto akcích:

  1. Žákovský turnaj v kopané - konal se 25.4.2006.
  2. Žákovský turnaj ve stolním tenise - proběhl dne 3.5.2006.
  3. Soutěž plavidel a setkání seniorů - již 2. ročník se uskutečnil 25.6.2006.
  4. Bukovské hudební léto - letos byly celkem tři akce s tímto programem: 15.7.2006 vystoupili Mustangové,  29.7.2006 se představil G-Club a 19.8.2006 hráli Pštrosmeni.
  5. Bukovská setkání a soutěž hasičských družstev - již 3.ročník proběhl 2.9.2006.
  6. Výročí 100 let od založení školy - akce byla připravena na 16. a 17.9.2006.

Již nyní víme, že účast na projektu "Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín"  byla pro nás dobrá volba a budeme se těšit na další spolupráci s našim sponzorem Jadernou elektrárnou Temelín a na to, že i v příštím roce bude jejich logo provázet naše sportovní i kulturní akce.

2. ročník soutěže plavidel a setkání seniorů

Akce se konala v neděli 25. června 2006. Počasí se vydařilo, i když závěr zpestřila pořádná bouřka. Rybník "Hraďák" opět ožil skutečně pěknou akcí, ze které  přinášíme několik fotografií.

Úvodní fotografie zachycují soutěžící plavidla a jejich posádky.

Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín

Oranžový rok 2006 s Jadernou elektrárnou Temelín

Vítězné plavidlo - NAUTILUS

Následovaly soutěže v běhu po lávce přes rybník

Následovaly soutěže v běhu po lávce přes rybník

Následovaly soutěže v běhu po lávce přes rybník

Následovaly soutěže v běhu po lávce přes rybník

A soutěže v jízdě s trakařem po lávce

soutěže v jízdě s trakařem po lávce

soutěže v jízdě s trakařem po lávce