Drobečková navigace

Úvod > Myslivecký kalendář > Září

Září

Měsícem září pomalu přichází hlavní lovecká sezona, začíná jelení říje. Hned od počátku září se věnujme lovu holé zvěře srnčí, neponechávejme průběrný lov až na pozdější měsíce. Zvěř intenzivně paství, začíná přebarvovat. Právě v tuto dobu poznáme nejlíp průběrné kusy. Při měsíčku bychom měli využít zbývající strniště a posečené louky, k lovu selat a lončáků.

Bažanty začínáme intenzivně přikrmovat, aby se bažanti neroztoulali. V tomto měsíci se začínají rozpadávat rodinná hejnka a hlavně bažantí kohouti se roztoulávají po krajině. Krmíme atraktivními krmivy a způsobem, aby se bažanti „ zabavili“. Postupně začínáme i srnčí zvěř přikrmovat jadrnými krmivy, zejména v polních honitbách. Nejpozději v září bychom měli překontrolovat veškerá krmná zařízení pro spárkatou zvěř. O novém umístění krmného zařízení se musí uživatel honitby dohodnout s majitelem pozemku. Dbejme o to, abychom měli v honitbě nejméně 1 krmelec na 5-10 kusů spárkaté zvěře a 1 krmné zařízení pro drobnou zvěř na 10-15 kusů. Pro srnčí zvěř, která je teritoriální zvěří, by měla být krmná zařízení rozmístěna, pokud možno, pravidelně po honitbě. Pro tlupní druhy zvěře se vyplatí vybudovat soustředěná krmeliště. Krmné zařízení by mělo být umístěno na suchém místě a tak, aby zvěř od krmelce měla „ rozhled “, v klidové zoně a nejméně 100 – 200 m od mladých lesních porostů.
Myslivecký hospodář vede záznam o lovu zvěře, o vydaných povolenkách, plombách a lístcích o původu zvěře. V předepsaných termínech podává hlášení místně příslušnému orgánu státní správy myslivosti. V mysliveckých sdruženích na členských schůzích rozdělíme jmenovitě lov holé zvěře, připravíme organizaci společných lovů.

25. 1. Miloš

Zítra: Zora

www.cmmj.cz

http://www.halali-pojistovna.cz/

http://www.myslivost.cz/

http://www.antee.cz/cmkj/

Návštěvnost stránek

016873