2005 – 2006

III. třída

 

 

Již potřetí jsme obsadili osmou pozici ve III. třídě. Po katastrofálním podzimu jsme figurovali na posledním místě. Jaro znamenalo velký výkonnostní vzestup týmu. Z posledního místa jsme se pomalu vyškrabali až na osmou pozici. Po podzimní části ukončil kariéru P. Kubík. Na špatném podzimu se také podepsalo zranění J. Macha, který chyběl kvůli zranění. Na podzim také chyběl J. Mikeska. Přestože chyběl celý podzim dokázal obhájit korunu krále střelců. Ve dvanácti utkání nasázel devět branek.

Konečné pořadí ročníku 2004/05:

 

Tým

Body

Skóre

Výhry

Remízy

Prohry

1

Borovany

68

82 : 24

22

2

2

2

Vltava

46

49 : 34

13

7

6

3

Rudolfov B

42

50 :38

11

9

6

4

Dubné

40

32 : 30

12

4

10

5

Borek

38

40 : 41

11

5

10

6

N. Hodějovice

36

50 : 44

9

9

8

7

Boršov n. Vlt.

36

56 : 63

10

6

10

8

Bukovsko

31

45 : 46

9

4

13

9

K. Újezd B

31

20 : 60

8

7

11

10

Lipí

29

34 : 43

7

8

11

11

Roudné B

29

31 ? 49

7

8

11

12

Sedlec B

27

51 : 64

7

6

13

13

Chrášťany

26

43 : 48

6

8

12

14

Akra ČB B

22

36 : 65

5

7

14

 

 

Střelci branek:

Mikeska Josef

9

Vávrovský Josef

8

Kulman Václav

7

Kokeš Radim

5

Kovařík František

2

Kubík Pavel

2

Mach Jan

2

Pour Václav

2

Sobota Ldislav

2

Štráfelda Jan

2

Klika Jiří

1

Malecha Jaroslav

1

Víta Martin

1

Bouda Petr

1

 

Ideální jedenáctka:

 

 

 

Cihla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Švanda

 

 

Svoboda

 

Sobota

 

Víta

 

 

 

 

 

Mach

 

Kulman

 

Štráfelda (C)

 

 

Kokeš

 

 

 

 

 

 

 

Vávrovský

 

 

 

Mikeska

 

Náhradní brankář: Vácha Josef

Obránci: Tátovský Roman, Pour Václav

Záložníci: Malecha Jaroslav, Loskot Pavel, Bouda Petr, Kubík Pavel

Útočníci: Míchal Jan, Štráfelda Jan, Sobota Ladislav, Vávrovský Josef

Trenér: Mach Richard st.

 

 

Individuální roční ocenění:

Král střelců-                          Mikeska Josef        9 branek

Nejlepší brankář-                  Cihla František      21 zápasů / 36 obdržených branek   

Nejlepší hráč-                       Kulaman Václav    v 5 zápasech nejlepším hráčem

Nejlepší nováček-                 Čtvrtník Jan          

Nej. tréninková docházka-    Pour Václav           86% docházka

 

 

D. Bukovsko – Borovany

1:2 (0:2)

Ke stále chybějícímu J. Mikeskovi, přibyli na marodku před utkáním V. Kulman a L. Sobota. Úvod utkání se nám povedl a hosty jsme do žádných šancí nepouštěli. V dalším průběhu se začalo projevovat odlišné postavení obou mužstev v tabulce. Hosté chyby neděli, zato po chybě naší obrany šli do vedení. Zvýšit mohli po dalekonosné střele, tečované na hranici vápna, ale F. Cihla byl pozorný. Další tvrdou střelu opřel hostující hráč jen do břevna. Hosté využili vyklizení našeho středu hřiště k rychlému protiútoku volným prostorem a skóre se měnilo 0:2. Naší hře nechyběla bojovnost, ale do šancí jsme se nedostávali. Před poločasem zachránil parádním zákrokem F. Cihla stoprocentní šanci hostů. V druhém poločase se obraz hry z naší strany změnil, začalo se více útočit. Hosté tak dostávali více prostoru v naší obraně, ale ta už nechybovala. Naše útočná hra předčila borovanskou defenzivu, ale vyloženou brankovou příležitost jsme si nevypracovali. Až na hlavičkový pokus J. Štráfeldy, který trefil bránícího hráče v prázdné bráně. Snížení přinesl rohový kop, který si hosté u přední tyče sami srazili do brány. V závěrečném náporu jsme již vyrovnat nedokázali.  

 

 

Lipí – D. Bukovsko

2:2 (1:0)

Další z životně důležitých zápasů se sousedem z tabulky. V utkání jsme postrádali kapitána J. Štráfeldu a kanonýra J. Mikesku. Po celý první poločas jsme měli územní převahu, domácí hrozili z protiútoků. Po naší špatné nahrávce ve středu hřiště se domácí zmocnili míče a brejk proměnili ve vedení. Náš tlak narůstal, ale pokusy z trestných kopů likvidoval pozorný domácí brankář. Před vápnem domácích nám chyběla myšlenka a finální nahrávka. Druhý poločas začal velkou šancí V. Kulman, ale sám zakončil jen do brankáře. Z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Trestný kop posadil za záda bezmocného F. Cihlu domácí hráč. Tlak na domácí, ale stále narůstal. O snížení se postaral V. Kulman, který ve vápně zakončil střelou k tyči. Další minimálně dvě gólové šance si připsal aktivní Kulman, ale štěstí nám nepřálo. Další šance přibývaly, ale vyrovnat se nedařilo. Po podklouznutí našeho obránce, se domácí hráč dostal sám před F. Cihlu. Ten si moc za celý zápas nezachytal, ale proti domácímu hráči vytáhl perfektní zákrok. Dále se hrálo v obrovském tempu a nasazení z obou stran. Domácí bránili těsný náskok, ale naše dobývání branky nakonec přineslo ovoce. Domácí faulovali ve vápně a z penalty jsme vyrovnali na 2:2. Závěrečné úsilí již změnu stavu nepřineslo. Do konce sezony chybí tři kola. Na jistou záchranu potřebujeme získat 6 bodů. V následujícím utkání, to ale budeme mít těžké. V sobotu hostíme suverénně vedoucí Borovany od 17:00.

 

D. Bukovsko – K. Újezd B

3:1 (1:1)

 

 

D. Bukovsko – Rudolfov B

3:2 (1:1)

Dohrávku se podařilo vyhrát díky dvěma brankám J. Mikesky. Vítěznou branku a druhou vítěznou letos si připsal V. Kulman.

 

 

Sedlec B - D. Bukovsko

0:1 (0:1)

Utkání, které v případě neúspěchu myšlenky na záchranu posouvalo do roviny teoretické. První poločas byl přehlídkou ofensivní činnosti hostujícího týmu. Domácí odpověděli šancí, kdy se domácí útočník řítil sám na F. Cihlu, ale zakončil slabě a mimo. O otevření skóre se postaral V. Kulman. Centrovaný míč mezi penaltu a vápno podcenil domácí brankář. V souboji s J. Machem jen vyrazil za vápno a pro V. Kulmana nebyl problém trefit prázdnou bránu. Perfektním slalomem se blýskl J. Mikeska. Od autové čáry ukličkoval tři hráče až do pokutového území. Svojí perfektní individuální akci chtěl ještě vylepšit nahrávkou na volného spoluhráče, ale přihrávka neprošla. Přicházely i další šance. Druhý poločas si týmy role vyměnily. Domácí hráči začali kontrolovat hru a dostávat se do šancí. Druhý poločas si F. Cihla zachytal, stejně jak v předchozích zápasech byl velkou oporou svého týmu. Nebezpečný únik domácího hráče řešil domácí stoper jen za cenu žluté karty. Posledních dvacet minut utkání se změnilo, i díky rozhodčímu v obléhání hostující branky. Sedlec vsadil vše na jedinou kartu. Bukovští podnikli ze zajištěné obrany tři rychlé brejky. První hasil domácí stoper. Rozhodčí potrestal tento zákrok stejně jako na druhé straně žlutou kartou. Druhý L. Sobota nezakončil. Třetí pokus byl zakončen těsně mimo. Tlak hostů a rozhodčího sílil. Největší šance domácích přišla, jak jinak než z trestného kopu. Míč proletěl zdí a orazítkoval tyč. Rozhodčí nastavil 9 minut, ale ani ty Sedleci nestačily.      

 

Chrášťany - D. Bukovsko

1:2 (0:1)

 

 

D. Bukovsko – Roudné B

1:1 (0:1)

Vstup do utkání se lépe povedl hostům a z první vážnější akce vedli 0:1. První rohový kop zápasu za asistence domácího hráče dopravil nekrytý hráč do brány. Odpověď si připravil V. Kulman, který si naběhl na centrovaný míč, ale jen těsně hlavou přestřelil. Hosté mohli jít do dvoubrankového vedení, ale F. Cihla proti volnému hráči špičkou vykopl jen těsně vedle brány. Nejistého gólmana roudného vystrašila střela, kterou jen s velkou námahou vyrazil nad branku. Celý druhý poločas se odehrával v režii domácích. Brankář hostí si připsal další nejistý zákrok při střele J. Mikesky. Naštěstí pro hosty střela, která mu vyklouzla orazítkovala jen břevno. Další šanci domácím připravil hostující brankař. Centrovaný míč Z. Duška vyrazil na tyč, J. Malecha stál na správném místě a dorazil 1:1. V další šanci mohl jít J. Mikeska sám na brankáře, pomezní hostů mával ofsajd, ale rozhodčí nepískal. J. Mikeska místo postupu na bránu se zastavil a slabě zakončil. Další tlak domácích již vítěznou branku nepřinesl.

 

 

Dubné - D. Bukovsko

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Dubné 7. místo

 

Bilance doma/venku:

Venku jsme hráli 8x a naše bilance je 0-1-7.

Bilance Dubného doma je 2-3-3.

 

Vzájemné zápasy:

S Dubným máme od roku 2003 bilanci 2-2-1, skóre 9:5. S Dubným máme lepší bilanci, ale z venku jsme zatím ze sedmi utkání přivezli pouze jeden bod.

2003-04    Doma 1:2 (Ardamica)                    Venku 1:4 (Kulman, Mach, Svoboda, Stehlík)

2004-05    Doma 2:0 (Mikeska 2)                  Venku 1:1 (Štráfelda)

2005-06    Doma 1:1 (Kubík)                         Venku ???

 

Dubné - D. Bukovsko

2:0 (1:0)

Po celou dobu utkání měla obě mužstva problém s ovládáním balónu na hrbolatém hřišti. Ihned po začátku utkání mohli jít do vedení hosté, ale závar před brankou zakončil J. Mikeska do ležícího brankáře Dubného. Hrálo se bez významnějších šancí, domácí šli do vedení po trestném kopu. Míč spadl na malé vápno, nikdo z hostů ho nedokázal odkopnout. Po odrazech přeletěl brankaře F. Cihlu. Zaskakující J. Malecha z brankové čáry nedokázal míč vykopnout. Druhý poločas se vyvíjel stejně jako první, urputná bitva ve středu hřiště bez šancí na obou stranách. Domácí ze své druhé šance zvýšili. Bukovská obrana pustila po křídle domácího útočníka, který se štěstím prošel ze strany do pokutového území a zakončil. Naději na snížení odmítla dvojice J. Štráfelda – J. Vávrovský. V utkání se potvrdilo že z venku D. Bukovsko tuto sezónu body nevozí.

Přihlíželo 25 diváků

Rozhodčí – Svoboda

 

Vltava ČB - D. Bukovsko

4:3 (1:3)

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří z první šance vstřelili branku. Po rohovém kopu dal gól hlavou nehlídaný hráč. Dále hrozili hráči Vltavy hlavně z centrovaných míčů. Vyrovnání na druhé straně zařídil M. Víta, který také po rohovém kopu hlavou skóroval. Do vedení šli hosté po brance V. Kulmana. Na střelu k tyči nedokázal domácí brankař reagovat. Aktivní V. Kulman připravil i třetí branku. Po průniku do pokutového území nastřelil břevno, ale dobře postavený J. Vávrovský odražený míč doklepl do sítě. Do druhého poločasu nastoupili úplně jiná mužstva. Hráči Vltavy zahrozili po rohovém kopu. Osamocený hráč hlavičkoval jen těsně mimo. V další šanci se ocitl útočník domácích, který své sólo přes půl hřiště zakončil nad. V dalším sólu domácího hráče zabrzdil špatný terén. Snížení znamenala penalta domácích 2:3. O chvíli později bylo vyrovnáno klasickým vlastencem. Čtvrt hodiny před koncem domácí výsledek dokonale otočili. Po další chybě nebylo problémem pro domácí vstřelil čtvrtou branku.

 

D. Bukovsko – Rudolfov B

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 13. místo

Rudolfov B 8. místo

 

Bilance doma/venku:

Doma jsme hráli 6x a naše bilance je 3-1-3.

Bilance Rudolfova B venku je 2-2-3.

 

Vzájemné zápasy:

S Rudolfovem B máme od roku 2003 zápornou bilanci 0-2-3, skóre 3:7. Zatím jsme nedokázali Rudolfov B porazit. Domácí výsledky s Rudolfovem B:

2003-04    Doma 2:4 (Zahradník, Ardamica)   Venku 0:1

2004-05    Doma 0:0                                                  Venku 0:0

2005-06    Doma ???                                                 Venku 1: 2 (Vávrovský)

 

 

 

 

D. Bukovsko – Borek

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Borek 4. místo

 

Bilance doma/venku:

Doma jsme hráli 6x a naše bilance je 2-1-4.

Bilance Borku je 3-2-2.

 

Vzájemné zápasy:

S Borkem jsme na podzim prohráli po velmi diskutabilní kontumaci 3:0. V loňské sezóně jsme doma uhráli remízu 3:3 a na půdě Borku prohráli těsně 1:0.

 

D. Bukovsko – Borek

3:0 (1:0)

Na utkání, ve kterém jsme měli soupeři co vracet se řádně připravila i sekce, která nám poslala tři rozhodčí. Hrálo se na hřišti dobře připraveném s novými zábranami za brankami. Zápas začal oboustranně opatrně. První tři šance si připsaly hosté. Nebezpečně pálili z trestného kopu, po rohu i ze hry. Domácí brankář F. Cihla se nenechal překvapit a držel své mužstvo nad vodou. Z první naší šance uhodilo, nenápadný centr uklidil k tyči hlavou kanonýr J. Mikeska. Do přestávky si ještě jednu šanci připsali hosté, ale v brance stál v sobotu nepřekonatelný F. Cihla. V druhém poločase se řítil do Šance J. Mikeska a byl sražen, míč od něj přebral J. Vávrovský, který dopadl stejně. Pro Borek to znamenalo červenou a žlutou kartu a konec nadějí v zápase. Za dalších pět minut byl vyloučen další hráč Borku a proti 9 jsme se prosadili. Po závaru v pokutovém území odpískal rozhodčí penaltu, kterou chladnokrevně proměnil J. Mikeska. Začervenalo se i na domácí straně, po druhé žluté kartě byl vyloučen J. Štráfelda. Hosté ucítili šanci. Domácí obrana zaspala a nechala jít dva hráče na nikoho. Po přihrávce na velkém vápně měl druhý útočící hráč Borku před sebou prázdnou branku, všichni čekali snížení na 2:1, ale to by nesměl chytat F. Cihla ve famózní formě. Dokázal se rychle přesunout na druhou stranu a bombu útočníka z Borku vytěsnit nad. Že má ve čtyřiceti mrštné tělo předvedl o chvilku později při parádní robinzonádě. Poslední hřebíček do rakve bylo pro Borek sólo V. Kulmana, který vyprášil rukavice hostujícího brankaře a dobíhající V. Pour dorazil do prázdné branky.

Hvězda utkání- brankář František Cihla

Rozhodčí- Karty uděleny po zásluze, drobné fauly otáčeli v neprospěch obou mužstev a bylo vidět že hlavní rozhodčí se pere s pravidly a průběhem zápasu. (Střet dvou domácích hráčů posouzen jako faul hostů domácí publikum pobavil. Hráč domácího týmu, který byl faulován obdržel žlutou karu za faul na hráče, který ho fauloval, ten však dostal žlutou také, toto rozhodnutí nikdo nechápal, atd.). Pro příště by ze sekce místo tří měli poslat jednoho kvalitního.

 

 

 

D. Bukovsko – Akra ČB B

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Akra B 10. místo

 

Bilance doma/venku:

Doma jsme hráli 6x a naše bilance je 2-1-3.

Bilance Akry B je 1-2-3.

 

Vzájemné zápasy:

S Akrou B jsme hráli dosud jediný zápas, který skončil naší porážkou 1:0 na hřišti soupeře.

 

D. Bukovsko – Akra ČB B

0:1 (0:1)

Do utkání jsme šli s odhodláním vyhrát a oplatit tak soupeři smolnou porážku z prvního podzimního kola 1:0. Utkání začalo opatrně na obou stranách bez větších šancí. Hosté si v průběhu poločasu začali vytvářet mírnější územní převahu. Vrcholem této převahy byl gól v naší síti. Hostující útočník utekl po naší levé straně nacentroval na volného hráče na vápně a jeho nepovedená střela našla spoluhráče na malém vápně, který měl dostatek času se s míčem otočit a skórovat. Hosté měli dále územní převahu a vytvořili si druhou a zároveň poslední šanci v utkání. Střela z 20 metrů orazítkovala naše břevno. Až do konce utkání jsme byli lepším týmem, ale ani jedna z našich střel nebyla stoprocentně gólová. V závěru utkání, kdy jsme hráli vabank a hosty jsme svírali na jejich polovině, zahrozili protiútoky do naší volné obrany, ale další branku už nepřidali.

 

 

N. Hodějovice - D. Bukovsko

1:1 (0:0)

Do posledního utkání sezóny jsme nastoupili v N. Hodějovicích. Domácí tým začal lépe a v prvním poločase si připsal několik šancí. Dvě z nich skončily na tyči naší branky. Ve druhém poločase šli domácí do vedení. Střela domácích skončila na břevnu a odražený míč uklidil do sítě domácí útočník. Vyrovnat se nám podařilo po nastřelení ruky v pokutovém území. Z penalty se F. Kovařík nemýlil. Dále se hrála urputná bitva bez větších šancí na obou stranách. V utkání nám přálo štěstí, které nám chybělo celý podzim. Z N. Hodějovic jsme přivezli osmý bod.

 

D. Bukovsko - Boršov

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Boršov 3. místo

 

Bilance doma/venku:

Doma jsme hráli 6x a naše bilance je 2-1-2.

Boršov venku 2x vyhrál a 3x prohrál.

 

Vzájemné zápasy:

S Boršovem máme bilanci - 1 výhru a 3 prohry. Celkové skóre 2:7 v náš neprospěch.

Loňskou sezónu jsme prohráli na půdě Boršova 1:2, doma jsme prohráli 0:2.

 

D. Bukovsko – Boršov

2:3 (1:2)

Do utkání poprvé v této sezóně nastoupil i loňský nejlepší střelec našeho týmu J. Mikeska. Chyběli Švanda, Vácha, Svoboda. Do utkání jsme vstoupili lépe a po celý zápas jsme byli lepším týmem. Jako první jsme se dočkali branky. Střelou zpoza šestnáctky mezi nohama bránícího brankáře nedal V. Kulman brankáři šanci. Hosté vyrovnali povedenou střelou do šibenice. Nadále jsme byli lepším týmem, ale naše střely se brance hostů vyhýbaly. Po střele P. Kubíka nestačil dorazit J. Mikeska. Do vedení se Boršov dostal ve 45 min. Po centru do vápna, kdy měl hostující hráč dostatek prostoru a času k zakončení. Srovnání přišlo po průniku J. Štráfeldy, kterého hostující obrana zastavila jen za cenu penalty. J. Mikeska se nemýlil 2:2. Nadále jsme byli lepší a hosty jsme svírali a drtili na jejich polovině. Hosté, ale ze své třetí šance vytěžili třetí branku. Po rychlém úniku šli do vedení 2:3. Naše šance v samém závěru se dají označit jako 100%, kdy V. Kulman dorážel 2x sám před bránou, ale vždy. ztroskotal na brankáři. Přišla další těsná prohra, v zápase ve kterém jsme si zasloužili vyhrát, ale naše neproměňování šancí je kamenem úrazu naší hry. Naopak hosté vytěžili z minima maximum.

 

 

Borovany - D. Bukovsko

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Borovany 1. místo

 

Bilance doma/venku:

Venku jsme hráli 5x a 5x prohráli.

Borovany doma 4x vyhráli a s Vltavou 1:1 remízovali.

 

Vzájemné zápasy:

S Borovanama máme bilanci - 1 výhru a 1 prohru. Celkové skóre 2:5 v náš neprospěch.

Loňskou sezónu jsme dokázali vyhrát na půdě Borovan 1:2, doma jsme prohráli vysoko 0:4.

 

Borovany - D. Bukovsko

5:0 (2:0)

Utkání prvního celku v tabulce s posledním se odehrálo podle papírových předpokladů. Domácí začali zostra stejně jako rozhodčí, který hned ve druhé minutě pískl spornou penaltu proti nám. F. Cihla se vytáhl a penaltový pokus zlikvidoval. V patnácté minutě již kapituloval po ztrátě míče na půlicí čáře a rychlém brejku domácích. Vyrovnání mohl zařídit J. Vávrovský. Sám proti brankáři uspěl, ale netrefil opuštěnou branku z rohu malého vápna. Utkání se dále hrálo v režii domácího celku. Druhou branku domácí přidali po centru z levé strany, volný hráč ve vápně trefil tyč, ale druhý volný hráč dorazil. Ve druhém poločase domácí zvýšili na 3:0 po rychlé akci a křížné nahrávce přes vápno, zakončovali do prázdné branky. Svojí druhou šanci si připsal J. Vávrovský po rohovém kopu sám hlavičkoval mimo tyče. Naší poslední šanci si připsal J. Štráfelda, sám na brankáře zvolil střelu, ale domácí brankář byl dobře postaven. V závěrečné desetiminutovce přidali domácí ještě dvě branky. Po vyražení střely letící do brány našim obráncem se kopala penalta, kterou již domácí proměnili. Pátou branku přidali domácí po rohovém kopu.   

 

 

D. Bukovsko - Lipí

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Lipí 5. místo

 

Bilance doma/venku:

Doma jsme hráli 4x a 2x prohráli a 1x remízovali a 1x vyhráli.

Lipí venku 2x vyhrálo 3:2, 1x remízovalo a 1x prohrálo v Chrášťanech 2:0.

 

Vzájemné zápasy:

S Lipím máme bilanci – 1 prohru a 1 remízu. Celkové skóre 4:2 v náš neprospěch.

Loňskou sezónu jsme dokázali doma remízovat 1:1. V Lipí jsem prohráli 3:1.

 

D. Bukovsko - Lipí

2:1 (1:1)

Do utkání jsme nastoupili bez P. Kubíka. Hřiště bylo velice dobře připraveno, počasí ideální a přihlížela slušná divácká návštěva. Hrála se rychlá kopaná, technická a nám se začala dařit kombinace po zemi. Úvod utkání žádnou šanci nepřinesl. Hosté se z první šance radovali. Hostující útočník se obtočil kolem domácího obránce a sám před bránou nedal F. Cihlovi šanci. Vyrovnání a svou první branku v A týmu si připsal V. Pour, který střelou z 25 metrů zaskočil hostujícího brankáře. Ve druhém poločase jsme si připsali více gólových příležitostí. První příležitost přišla po trestném kopu J. Štráfeldy, první pokus namířil do zdi, odražený míč poslal znovu do zdi a znovu odražený míč poslal V. Kulman do spojnice tyčí. V další šanci J. Štráfelda si na vápně zastavil přihrávku, ale slabě zakončil. Hosté se doslali do šance po vyražení centrovaného míče F. Cihlou pálil domácí útočník, ale mimo tyče. V naší další šanci šel sám na brankáře J. Vávrovský, první pokus brankář kryl, ale míč neudržel, ten se odrazil přímo před našeho útočníka, který do prázdné branky zakončil. V další šanci se ocitl J. Štráfelda, ale sám proti brankáři neuspěl. Břevno se zatřáslo i po hlavičkovém pokusu J. Vávrovského. Poslední velkou příležitost si připsal střídající F. Kovařík, ale jeho střela z vápna našla připravenou náruč hostujícího brankáře. Naše neproměňování šancí pokračuje, naštěstí jsme dokázali dát aspoň dvě branky a díky nim vyhrát. Tým Lipí si připsal druhou porážku v sezóně.

 

K. Újezd B - D. Bukovsko

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

K. Újezd B 13. místo

 

Bilance doma/venku:

Venku jsme 4x prohráli.

K. Újezd B doma 1x vyhrál, 1x remízoval a 2x prohrál.

 

K. Újezd B - D. Bukovsko

1:0 (1:0)

Jednoznačné utkání s nejhorším soupeřem za poslední 3 roky. V utkání se naplno představila naše nemohoucnost vstřelit branku. Domácí se ujali vedení vstřelením branky po závaru v pokutovém území. To bylo v prvním poločase vše ze strany domácích. Naše neproměňování šancí odstartoval J. Vávrovský střelou do tyče. Pokračoval V. Kulman, po rohu střílel do brankáře. Zapojil se i obránce M. Víta, který stejně jako celá obrana měl dost prostoru a ohrožoval branku domácích střelami ze 30 metrů. J. Štráfelda v další šanci nastřelil brankáře, od něho se střela odrazila do branky, ale domácí brankář stihl na brankové čáře ještě zakročit. Domácí jsme sevřeli do kleští a zasypali střelami. Druhý poločas se odehrával stejně jako ten první. Hlavně šance J. Malechy volaly po gólech. V závěru, kdy se hrálo vabank a útočili jsme v sedmi až osmi lidech se domácí dostali do pár úniků. S rychlostí útočících hráčů to nebylo až tak horké, takže naše obrana neměla tolik práce. Další zápas kdy jsme ztratili jasné body. Naše koncovka je žalostná v devíti zápasech jsme vstřelili pouhých osm branek a z toho plnou polovinu týmu Chrášťanům, kdy nás asi osvítil střelecký bůh.

 

D. Bukovsko – Sedlec B

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 12. místo

Chrášťany 14. místo

 

Bilance doma/venku:

Doma jsme 1x vyhráli, 1x prohráli a 1x remízovali.

Sedlec B venku 2x remízoval a 1x prohrál.

 

Vzájemné zápasy:

Se Sedlcem B jsme hráli v sezóně 2002/03 a 2x jsme vyhráli.

 

D. Bukovsko – Sedlec B

1:2 (1:0)

Na domácí půdě jsme proti poslednímu celku tabulky chtěli bodovat naplno. Hosté začali lépe a měli územní převahu. První velkou příležitost si připravil P. Kubík střelou z voleje vystrašil hostujícího brankáře. Slibná byla i šance V. Kulmana na vápně, ale chybělo zakončení. První branku si vypracoval J. Štráfelda svoje sólo od půlicího praporku zakončil střelou do brankáře a odražený míč poslal do sítě. V druhém poločase J. Štráfelda nezakončil přesně příhru od L. Soboty. Hosté zničehonic vyrovnali, když si vykoledovali penaltu. Náš tým se vrhl do útoku a zamkl soupeře na jeho půlce. To se nám stalo osudné při rychlém brejku hostů, kdy nikým neatakovaný hráč se dostal až před naše vápno a k tyči zavěsil. Náš tlak se stupňoval a šance volaly po gólech. Bohužel nám jako již tradičně chybělo zakončení, trestné kopy okolo šestnáctky létaly mimo branku, stejně jako zakončení ze hry. Prohra s posledním týmem tabulky a zisk čtyř bodů jsou již dost alarmující.

 

D. Bukovsko - Chrášťany

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Chrášťany 11. místo

 

Bilance doma/venku:

Doma jsme hráli 2x a1x prohráli a 1x remízovali.

Chrášťany venku 2x prohráli shodně 3:2 v Roudném B a K. Újezdu B

 

Vzájemné zápasy:

S Chrášťany máme bilanci - 2 výhry a 2prohry. Celkové skóre 10:9 v náš neprospěch.

Loňskou sezónu jsme dokázali doma vyhrát 3:2. V Chrášťanech jsem prohráli vysoko 4:1.

 

D. Bukovsko - Chrášťany

4:3 (2:2)

Do týmu se po dvou letech vrátil zachránce Richard Mach, který vypomohl týmu v první sezóně ve III. třídě na půdě Olešníka B. Utkání začalo oboustranně otevřeně a do prvních náznaků šancí se dostaly obě mužstva. V 18. min se neohroženě za míčem do šestnáctky pustil Richard Mach a hostující obránce musel fauloval. K nařízené penaltě se postavil J. Štráfelda, ale nedal z následného závaru prostřelil vše P. Kubík. Hosté hrozili hlavně z rohových kopů a standardních situací. Po autovém vhazování hostů nestačila domácí obrana důrazně odklidit míč a hosté na malém vápně neměli potíže z vyrovnáním. Tlak hostů narůstal a rohů přibývalo. Jeden přetažený roh našel volného hráče Chtášťan, pro kterého nebylo problémem dostat hosty do vedení 1:2. Do utkání nás dostal kapitán V. Kulman střelou, kterou zřejmě hostující brankář podcenil. V prvním poločase se vyznamenal domácí brankář F. Cihla, který několikrát zneškodnil nebezpečné střely. Do druhého poločasu jsme vstoupili úspěšně, po rohovém kopu se prosadil podruhé V. Kulman a hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci. Hosté začali tlačit a naše obrana jen hořela. Z rychlého brejku jsme ukázali hostům lekci z produktivity. J. Klika zakončil akci střelou k tyči - 4:2. Hostům se podařilo snížit v 89. minutě po rohovém kopu. Utkání přihlížela slušná divácká návštěva, která shlédla protržení střelecké nemohoucnosti domácích.

 

 

Roudné B - D. Bukovsko

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Roudné B 4. místo

 

Bilance doma/venku:

Venku jsme hráli 3x a 3x prohráli.

Roudné B doma 2x vyhrálo s Vltavou 3:1 a Chrášťany 3:2

 

Vzájemné zápasy:

S Roudným máme lepší bilanci - 2 výhry a 1 prohra a remíza. Celkové skóre 8:7 v náš neprospěch.

Loňskou sezónu jsme dokázali vyhrát na půdě Roudného 3:0 doma jsme uhráli remízu 2:2. Nejlepším střelcem proti Roudnému B je Josef Mikeska, který dokázal ve čtyřech utkáních proti Roudnému 4x skórovat. Bohužel nejlepší střelec nám bude chybět.

 

Roudné B - D. Bukovsko

2:0 (1:0)

Do utkání v Roudném jsme nastoupili se změnami v sestavě. Na místě stopera nahradil V. Kulmana Roman Tátovský. Václav Kulman se posunul do záložní řady. V brance J. Váchu nahradil F. Cihla. Vstup do utkání měli lepší domácí hráči. Ve 22. minutě proměnili první šanci, když prudkou střelou z nepřímého kopu pod břevno nedali F. Cihlovi šanci. Po gólové situaci jsme se zlepšili a přišly šance. Sobota z trestného kopu vtipně našel volného J. Štráfeldu, ten však branku netrefil. Do další šance se doslal aktivní Štráfelda, který šel sám na brankáře. Brankář mu směr kličky vystihl a v sedě vyrazil jeho střelu, následnou dorážku poslal Honza mimo tyče. Do další obrovské příležitosti se dostal kapitán V. Kulman sám proti brankáři uspěl, ale jeho pokus zastavila prává tyč domácí branky. V prvním poločase měli domácí jen minimum brankových šancí, převážně ze standardních situací. Do druhého poločasu jsme nastoupili ještě aktivněji než jsme skončili ten první. Hráče Roudného jsme nepustili do ohrožení naší banky, naopak se hrálo po většinu času na straně domácího celku. Naše zakončení však bylo velmi nepřesné. V 80. minutě domácí zvýšili svoje vedení na 2:0 střelou k tyči z hranice velkého vápna. V poslední desetiminutovce jsme si připsali dvě gólové šance. Tečovaná střela J. Kliky skončila na pravé tyči a průnik V. Kulmana ze strany pokutového území a následná střela se mezi tyče nevešla. Naše střelecká nemohoucnost nás opět stála drahocenné body. Trefně hodnotil zápas domácí kapitán, který prohlásil že utrpěli vítězství. Utkání přihlíželo asi 8 diváků.

 

D. Bukovsko - Dubné

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 14. místo

Dubné 7. místo

 

Bilance doma/venku:

Doma jsme prohráli v Vltavou ČB 1:3

Dubné venku vyhrálo v Chrášťanech 1:4 a prohrálo na Vltavě 1:0.

 

Vzájemné zápasy:

S Dubným máme bilanci 2 výhry, 1 remízu a 1 prohru. Celkové skóre 8:4 v náš neprospěch.

Loňskou sezónu jsme dokázali Dubné doma porazit 2:0. V Dubném remízovat 1:1.

Nejlepším střelcem proti Dubnému je J. Mikeska, který ale bude svému týmu chybět.

 

D. Bukovsko - Dubné

1:1 (1:0)

Do utkání jsme vstoupili lépe a hned v 6. minutě zahrozil J. Vávrovský, který trefil míč těsně vedle brány. Náš tlak nepolevoval a ve 20. min ho korunoval krásnou střelou k tyči Pavel Kubík. Brankář sice jeho pokus vyškrábl na tyč, ale od té se míč odrazil za brankovou čáru. Po brance jsme vždy přestali hrát, to však nyní neplatilo a hosty jsme až do poločasu nepustili do vážnějšího ohrožení naší branky. Výpadek přišel až ve druhém poločasu. Hned v jeho úvodu hosté nastřelili 2x břevno domácího brankáře. Hosty nezbrzdilo ani vyloučení jejich hráče v 53. min., ba naopak. Hostující hráč prošel přes dva naše hráče a jeho nahrávka do vápna našla volného hráče, který zakončil do odkryté branky. Bukovský tlak proti deseti se nekonal. Hosté dobře bránili a hráli na brejky. V závěru utkání pro zranění odstoupil další hráč z Dubného, ale na hře to nebylo znát. Za zmínku stojí jen dva pokusy F. Kovaříka z trestných kopů, ale ty hostující brankář vyřešil. Největší příležitost si připsal J. Malecha, který ale promarnil čas na střelu. Jinou šanci jsme si nevytvořili a utkání skončilo spravedlivou remízou.

 

Rudolfov B - D. Bukovsko

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 12. místo

Rudolfov B 13. místo

 

Bilance doma/venku:

Venku jsme 1x prohráli a na Borku nedohráli.

Rudolfov B doma 1y prohrál s Borkem 0:1

 

Vzájemné zápasy:

S Rudolfovým máme bilanci 2 remízy a 2 prohry. Celkové skóre 5:2 v náš neprospěch.

Loňskou sezónu jsme dokázali dvakrát uhrát remízu 0:0.

 

Rudolfov B - D. Bukovsko

2:1 (1:1)

Na hřišti Rudolfova jsme chtěli konečně bodovat. Do zápasu jsme nevstoupili špatně a hráli vyrovnanou partii s domácími. Ve 20. min. udělal chybu domácí brankář a pro J. Vávrovského nebyl problém trefit prázdnou bránu. Po naší brance jsme přestali hrát a před naší brankou to jen hořelo. Velkou šanci si znovu připravil rychlonohý Vávrovský, který ale místo střely zvolil zaseknutí a zakončení levou mimo branku. Když se zdálo že těsný náskok udržíme do poločasu, pustil střelu domácích za svá záda J. Vácha. Nástup do druhého poločasu se nám znovu nevyvedl, hostující hráč špatně pokrytý dostal dostatek prostoru na střelu i následnou dorážku z velkého úhlu. Domácí hráči byli i nadále lepší, ale jejich zakončení bylo nepřesné. Naše aktivita, kdy jsme domácí začali přehrávat přišla pozdě a kýžený efekt nepřinesla.

 

 

Borek - D. Bukovsko

 Předčasně ukončeno v 70 min. za stavu 1:1

Na utkání nás přijelo 13 hráčů, ale bez brankáře. Na místo brankáře se postavil František Kadlec, který si tuto úlohu již několikrát vyzkoušel. Naše taktika nenechat na kluzkém terénu domácí vystřelit se nám dlouhou dobu dařila. Vlastní chybou obránce jsme málem domácí poslali do vedení. Ve dvacáté minutě jsme nechali hráče Borku vystřelit a jeho rychlá střela po zemi se odrazila od tyče a zapadla do branky. Této brance by těžko zabránil i zkušený brankář. Dobře jsme bránili a střeli hostů zpoza šestnáctky byly dost nepřesné. Výjimkou byl pokus domácích z trestného kopu do břevna. V prvním poločase jsme se dostávali i do ohrožení domácí branky, ale chyběla střelba. Druhý poločas pro nás začal lépe ve 47. min. centrovaný míč na velké vápno nenašel J. Vávrovského, ale domácího obránce. Ten krásným obloučkem překonal vlastního brankáře. Druhý poločas se hrála otevřenější partie. Domácí jsme pouštěli více k zakončení. František Kadlec se však překonával a i bez rukavic vyrážel všechny pokusy směřující na jeho branku. Opravdu originální zákrok předvedl v 60. min, kdy skočil k tyči a tělem vyrazil míč na roh. Šance jsme měli i my. Pokus J. Malechy skončil těsně mimo branky. Hrálo se nahoru a dolu a byli jsme vyrovnaným soupeřem domácích. V 68. min viděl druhou žlutou kartu J. Svoboda a než stačil rozhodčí vytáhnout červenou strčil do faulovaného hráče a pokojně odcházel ze hřiště. To popudilo obecenstvo a domácí natolik, že byl J. Svoboda napaden domácím mužem s praporkem a rozvášněným davem. Nejrychleji zareagoval Josef Mikeska, náš vedoucí mužstva. Snažil se pomoci J. Svobodovi, ale i na něho se vrhla přesila domácích činovníků spolu s hráči a diváky. Rozhodčí byl bezmocný a rozvášněný dav, do kterého se zapojili i hostující hráči, nemohl zkrotit. Po chvilce se vášně bitkařů uklidnili a rozhodčí zápas předčasně ukončil. Dále následovala již jen slovní přestřelka mezi oběma tábory. O osudu utkání rozhodnou činovníci OFS.      

 

Borek - D. Bukovsko

 

Umístění v tabulce:

Bukovsko 11. místo

Borek 4. místo

 

Bilance doma/venku:

Venku jsme 1x prohráli.

Borek letos  hrál 2x venku a 2x vyhrál

 

Vzájemné zápasy:

Poslední 2 utkání máme s Borkem bilanci 1 remíza a 1 prohra.

V loňském roce jsme venku prohráli 1:0.

Celkové skóre 4:3 v náš neprospěch.

 

 

 

D. Bukovsko – Vltava ČB

1:3 (1:3)

Na hřišti se sešla rekordní návštěva kola, kterou měla na svědomí konaná hasičská soutěž a setkání důchodců. V základní sestavě chybělo šest stabilních hráčů. Od začátku měli utkání pevně v rukou hráči Vltavy. V 15 min. centroval P. Loskot do vápna a obránce Vltavy při snaze odkopnout míč zahrál rukou. K penaltě se postavil F. Kovařík a po zemi nedal brankáři šanci. Vltava byla aktivnější a domácí brankář J. Vácha mohl děkovat své konstrukci, od které se míč odrazil do jeho náruče. O pár minut již takové štěstí neměl. Obrana pustila míč za svá záda, kde byl rychleji hostující útočník než domácí brankář, kterému nezbylo nic jiného než faulovat. Penaltu hosté bezpečně proměnili 1:1. Obrana si vybrala oddechový čas a J. Vácha byl oporou mužstva. Ve 32 min. mohl jen přihlížet jak obrana nechala tři hráče Vltavy v malém vápně si vychutnat druhou branku. Třetí branka v domácí síti byla logickým vyústěním snížené aktivity a chuti hrát. Jedinou větší příležitost domácích zaznamenal Kovařík. Z 35 metrů opřel svojí ránu o břevno hostující branky. Do druhého poločasu se přeci jenom domácí trochu sebrali a hráli vyrovnanou partii s Vltavou. Ani jeden tým si větší gólovou příležitost nevypracoval, a tak utkání skončilo 1:3. Václav Kulman chyběl po 44 kolech, ve kterých hrál v řadě. Jeho rekordní šňůra začala právě proti Vltavě na podzim 2003 a po dvou letech skončila také proti Vltavě.

 

 

D. Bukovsko – Vltava ČB

 

Letošní výsledky:

Vltava ČB prohrála doma s Borkem 0:2

Bukovsko prohrálo na Akře B 1:0

 

Předzápasový rozbor:

Týmu budou chybět kapitán Kulman, Švanda, Štráfelda, Víta, Mikeska, Mach Jan

 

Vzájemné zápasy:

Poslední 4 utkání máme s Vltavou ČB bilanci 3 vítězství a 1 porážku.

V sezóně 2001/02 jsme doma dokázali porazit Vltavu 2:1. V odvetě se rozhodovalo mezi postupujícím do III. třídy. V tomto rozhodujícím utkání jsme prohráli 1:0 a do III. třídy postoupila Vltava ČB. V sezóně 2003/04 jsme dokázali Vltavu 2x porazit. Celkové skóre 3:9 v náš prospěch. Nejlepším střelcem proti Vltavě je kapitán Václav Kulman s 2 zásahy.

 

 

Akra ČB B - D. Bukovsko

0:1 (0:0)

V prvním utkání sezóny jsme se museli obejít bez nejlepšího kanonýra loňského roku J. Mikesky a maroda J. Macha. K zápasu se sešlo 11 mužů doplněno 7 dorostenci. První poločas začal naším náporem. Největší nebezpečí pro domácí bránu znamenal rychlonohý J. Vávroský. S přibývajícími minutami se osmělovali i domácí a hra se vyrovnala. Do druhého poločasu jsme vstoupili jako vyměněný. Prakticky 45 min. se hrálo na naší polovině. Velkou oporou se stal J. Vácha. Domácí se nesnažili nic vymýšlet a všechny útočné akce zakončovali nebezpečnými střelami. Obrovské štěstí měl J. Vácha při střele, která se od břevna odrazila na brankovou čáru a ven z brány. Břevno znovu pomohlo hostujícímu brankaři o pár minut později. J. Vácha se překonával a byl v neustálé palbě střel. Poslední čtvrthodina zápasu byla ve znamení souboje J. Váchy a domácích střelců, ale bukovský brankář byl k nepřekonání. Když se zdálo že utkání spěje k remíze mohlo uhodit na druhé straně. J. Vávrovský své samostatné sólo z půlky hřiště zakončil střelou těsně mimo. V následující akci se domácí dostali ke střele z vápna, J. Vácha opět skvěle vyrazil, ale na dorážku volného hráče stačit nemohl 1:0. Ke svému prvnímu utkání v dresu mužů nastoupil F. Šubrt.   

 

 

 

Menu

www.sportovci.cz

Aktuality:

19.4.2015 - První jarní kolo  mužů "B", a vítězný zápas s N.Hodějovice 1:0

18.4.2015 - Pohodové vítězství mužů "A" 2:0 v Číměři s Novou Bystřicí

 

19. 7. Čeněk

Zítra: Ilja

znak 2.jpg

 Tabulka 1B třída skupina D

1.Dolní Bukovsko

2. Jistebnice

3. Slavonice

4. Březnice

5. Ratib.Hory

6. Malšice

7. Třebětice

8. Řepeč-Opařany

9. Třeboň B

10. Mladí Vožice

11. Lom U Tábora

12. Lišov

13. Lomnice nad Lužnicí

 

Sponzoři:

www.heluz.cz

MK Milan Krška - zemní práce

bagr.jpg

Městys Dolní Bukovsko

www.dolnibukovsko.cz

Bazény shop

www.bazenyshop.cz

Truhlářství Musel Josef

www.truhlarstvi-musel.cz

Návštěvnost stránek

077907