2002 – 2003

Jako do sezóny 2002/2003 i do této jsme šli s odhodláním postoupit do III. třídy. Největším konkurentem v boji o postup se ukázali být hráči Žabovřesk. Po podzimní části sezóny bylo jasné že se o postupu bude rozhodovat právě mezi námi. Jarní část jsme odstartovali dobře, ale ani tým ze Žabovřesk body neztrácel. První naše klopýtnutí přišlo na hřišti Ševětína kde výrazně posílené béčko nás vysoko porazilo. Ta samá situace se opakovala v Dřítni. Celý tým z Žabovřesk sledoval naší další porážku s jindy podprůměrným soupeřem. Bylo nám všem jasné co za tím je, ale k něčemu podobnému jsme se snížit nechtěli. Protože tým Žabovřesk v celé sezóně  ani jednou neprohrál a dvě kola před koncem měli náskok pěti bodů s postupem jsme se rozloučili. Ale spravedlnosti bylo učiněno zadost a tak Žabovřesky pouze remízovaly a mi si v posledním kole mohli zahrát s největším rivalem o postup. Tento zápas dopadl jednoznačně v náš prospěch a dlouho se na něj v obci vzpomínalo. Více o utkání na konci této stránky a novinové články o této události najdete v menu pod názvem Press.

Zahradník

Náhradníci: Cihla František, Malecha Jaroslav, Píše Radek, Kubík Pavel, Mach Jan,

Loskot Pavel, Štrba Martin

Trenér: Kapinus Josef, asistent Kadlec František

Individuální roční ocenění:

Král střelců-                          Zahradník Petr       19 branek

Nejlepší brankář-                  Vácha Josef           17 zápasů / 25 obdržených branek

Nejlepší hráč-                       Mikeska Josef         v 5 zápasech nejlepším hráčem

Nejlepší nováček-                 Štrba Martin           1 zápas / 3 branky vstřelené

Nej. tréninková docházka-    Pour Václav           93% docházka

Nejtrestanější hráč-               Kadlec František    7 žlutých / 1 červená

Rozhodující utkání o postup do III třídy:

Martin Štrba

Článek v Hattricku 2/2005

Hokejistovy čtyři kanadské body.

Hattrick, o kterém bych vám chtěl napsat se udál v posledním kole IV. třídy v sezóně 2002/03 v okrese České Budějovice. Na našem domácím hřišti v Dolním Bukovsku se v posledním kole rozhodovalo o vítězi IV. třídy a tedy i o jediném postupujícím do III. třídy. Soupeřem domácích byl ambiciózní celek Žabovřesky.

Celý rok jsme se přetahovali s hráči ze Žabovřesk o vedení v tabulce. Tři kola před koncem jara jsme prohráli na půdě Dřítně B 5:3 a za hlasitého posmívání kompletního týmu Žabovřesky jsme se s postupem do vyšší třídy loučili. Obrovským překvapením pro nás bylo klopýtnutí dosud suverénního  týmu Žabovřesky na domácím hřišti proti hráčům Úsilného. Po roce se nám naskytla možnost bojovat v posledním kole o postup. Tentokrát jsme si tuto šanci na domácím hřišti nechtěli nechat vzít. Žabovřesky vedli o 3 body, proto nám jakákoliv výhra stačila k postupu, neboť jsme na hřišti soupeře uhráli remízu 2:2.

Hodinu před výkopem, když se začali scházet první domácí hráči, tým Žabovřesky byl již převlečen a pilně se rozcvičoval na hrací ploše. Zápas se nesl ve znamení velikého diváckého zájmu. Utkání přihlíželo úctyhodných 250 diváků, což je návštěvnost, kterou se nemůžou pochlubit týmy hrající krajský přebor. Celý první poločas se vyvíjel ve znamení urputné bitvy, kdy ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Do druhého poločasu trenéři nasadili náš trumf, kterým byl extraligový útočník HC České Budějovice Martin Štrba. Hosté byli z tohoto střídání zřejmě zaskočeni, když viděli známého hokejového hráče. A již od úvodních minut druhého poločasu začal dirigovat hru našeho týmu z levé zálohy.. Najednou nám narostla křídla, spadla z nás nervozita důležitého zápasu a začali jsme soupeře jednoznačně přehrávat. V 53. minutě byl Martin faulován před pokutovým územím. Z následně nařízeného trestného kopu sám vymetl levý roh branky hostujícího týmu. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Dorážkou odraženého míče po rohovém kopu zvýšil Martin na 2:0. Hra hostujícího mužstva se po brance sesypala jako domeček z karet. Dále to byla pouze exhibice domácího bukovského týmu. Na 3:0 upravil Jan Štráfelda, který svou akci zakončil lobem přes brankaře ala Karel Poborský. V 75. minutě završil svůj hattrick Martin Štrba. Slalom mezi hostujícími zadáky zakončil nechytatelnou střelou k tyči. Osmdesátá druhá minuta znamenala další změnu stavu. Janu Štráfeldovi se v tomto utkání nebývale dařilo. Po dlouhém sólovém úniku znovu přehodil bezmocně stojícího brankaře. V 85. minutě si Martin při střídání vychutnal ovace zaplněného stadionu. To ale nebylo vše, v 88. minutě uzavřel skóre na 6:0 symbolicky kapitán týmu Václav Kulman střelou ze střední vzdálenosti.

První porážka týmu Žabovřesky v sezóně znamenala náš postup, který jsme řádně oslavili. Hlavní podíl na naší vysoké výhře 6:0 měl Martin Štrba, který stihl za necelý poločas dát tři branky a na jednu nahrát. Za tento výkon by se nemusel stydět ani v extralize. Hráči ze Žabovřesk  po zápase podali protest, že za Dolní Bukovsko nemůže hrát fotbal hráč hrající hokej profesionálně. Jaké bylo jejich překvapení poté co zjistili, že Martin je skutečně kmenovým hráčem Dolního Bukovska, ale nehrál za tým již spoustu let. Díky jeho pomoci jsme se probojovali do III. třídy, v níž nadále setrváváme.