Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1 2 3 4
Bukovská setkání 2021
5
Pohádková cesta 2021
6 7 8 9 10
Bukovská pouť 2021
11
Bukovská pouť 2021
12
Bukovská pouť 2021
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
Bukovský podzimní trh
26
27 28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O našem městysi > Aktuality > K lékaři po telefonické domluvě a s rouškou a rukavicemi

K lékaři po telefonické domluvě a s rouškou a rukavicemiZÁKAZ VSTUPU DO ČEKÁRNY_page-0001.jpgVážení pacienti,

ukázalo se, že ​ochrana úst a rukou na veřejnosti velmi významně​ zamezuje šíření infekce. Pravděpodobnost, že člověk s ústenkou a rukavicemi přenese na ostatní kapénkovou infekci, je mizivá. Tím, že sami používáte ochranné pomůcky, chráníte primárně Vaše okolí, ale sekundárně i sami sebe.
Z VÝŠE UVEDENÉHO DŮVODU DO ODVOLÁNÍ BUDEME DO NAŠICH ČEKÁREN A ORDINACÍ VPOUŠTĚT POUZE PACIENTY S JAKOUKOLIV FUNKČNÍ ÚSTENKOU A RUKAVICEMI.
Vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek na trhu si lze ústenku vyrobit či ušít z domácích zdrojů. Hlavní zásada: ​Ústenka musí ​těsně přiléhat k obličeji a zakrývat nos a ústa tak, aby vzduch neproudil mezerami mezi látkou a obličejem! Dýchá se pouze skrz látku. Alternativně lze použít jako ústenku např. i bavlněný šátek apod., ​musí však být zavázán tak, aby těsně přiléhal k obličeji!

INFO PRO PACIENTY-Liška nosí roušku.jpg

Optimální materiál pro výrobu víceúčelových ústenek: 100% bavlna
Pokud bavlněnou ústenku vyperete na min. 70°C a vyžehlíte, zbavíte ji bakterií, bacilů, virů a lze ji užít znova. Jak zacházet s ústenkou? Před nasazením ústenky si důkladně ​umyjte ruce​ . Ústenku přiložte k ústům a nosu tak, aby nikde​ nevznikla mezera ​(nebo alespoň co nejmenší). Během nošení se jí ​nedotýkejte​ , neposouvejte si ji na krk apod. Když se dotknete přední části ústenky​ , umyjte si co nejdříve ruce. ​Vlhkou ústenku vyměňte za novou/čistou. Při sundávání ji uchopte pouze za ​šňůrky​ . Jednorázovou ústenku vhoďte do koše. Víceúčelovou ústenku vyperte alespoň na 70°C a po obou stranách vyžehlete na max. teplotu.
Rukavice: ​Použít lze ​latexové, obyčejné igelitové rukavice, případně i bavlněné rukavice, pokud je po užití přelijete vařící vodou. Nouzově lze užít i igelitové sáčky opatřené gumičkou. Igelitové a latexové „rukavice“ jsou pouze na jedno použití.