Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5
Nohejbalový turnaj v Radonicích
6
Dětský den na hřišti
7 8 9 10 11 12
Slavnostní otevření rozhledny v Radonicích
13
14 15 16 17 18 19
Bukovský trh
20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O našem městysi > Aktuality > K lékaři po telefonické domluvě a s rouškou a rukavicemi

K lékaři po telefonické domluvě a s rouškou a rukavicemiZÁKAZ VSTUPU DO ČEKÁRNY_page-0001.jpgVážení pacienti,

ukázalo se, že ​ochrana úst a rukou na veřejnosti velmi významně​ zamezuje šíření infekce. Pravděpodobnost, že člověk s ústenkou a rukavicemi přenese na ostatní kapénkovou infekci, je mizivá. Tím, že sami používáte ochranné pomůcky, chráníte primárně Vaše okolí, ale sekundárně i sami sebe.
Z VÝŠE UVEDENÉHO DŮVODU DO ODVOLÁNÍ BUDEME DO NAŠICH ČEKÁREN A ORDINACÍ VPOUŠTĚT POUZE PACIENTY S JAKOUKOLIV FUNKČNÍ ÚSTENKOU A RUKAVICEMI.
Vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek na trhu si lze ústenku vyrobit či ušít z domácích zdrojů. Hlavní zásada: ​Ústenka musí ​těsně přiléhat k obličeji a zakrývat nos a ústa tak, aby vzduch neproudil mezerami mezi látkou a obličejem! Dýchá se pouze skrz látku. Alternativně lze použít jako ústenku např. i bavlněný šátek apod., ​musí však být zavázán tak, aby těsně přiléhal k obličeji!

INFO PRO PACIENTY-Liška nosí roušku.jpg

Optimální materiál pro výrobu víceúčelových ústenek: 100% bavlna
Pokud bavlněnou ústenku vyperete na min. 70°C a vyžehlíte, zbavíte ji bakterií, bacilů, virů a lze ji užít znova. Jak zacházet s ústenkou? Před nasazením ústenky si důkladně ​umyjte ruce​ . Ústenku přiložte k ústům a nosu tak, aby nikde​ nevznikla mezera ​(nebo alespoň co nejmenší). Během nošení se jí ​nedotýkejte​ , neposouvejte si ji na krk apod. Když se dotknete přední části ústenky​ , umyjte si co nejdříve ruce. ​Vlhkou ústenku vyměňte za novou/čistou. Při sundávání ji uchopte pouze za ​šňůrky​ . Jednorázovou ústenku vhoďte do koše. Víceúčelovou ústenku vyperte alespoň na 70°C a po obou stranách vyžehlete na max. teplotu.
Rukavice: ​Použít lze ​latexové, obyčejné igelitové rukavice, případně i bavlněné rukavice, pokud je po užití přelijete vařící vodou. Nouzově lze užít i igelitové sáčky opatřené gumičkou. Igelitové a latexové „rukavice“ jsou pouze na jedno použití.