Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9
Svěcení kaple sv. Huberta
10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23
Hubertova jízda
24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > O našem městysi > Aktuality > Dětský lékař v Dolním Bukovsku

Dětský lékař v Dolním Bukovskudítě lékař.jpg

Vážení rodiče,

obracím se na Vás jako na rodiče dětí, které jsou registrovány u dětské lékařky MUDr. Pauliny Kristenové. Paní doktorka vypověděla nájemní smlouvu s městysem, jejímž předmětem byla ordinace v Dolním Bukovsku, a to ke dni 30. 9. 2020. Svou výpověď odůvodnila mj. tím, že je organizačně i finančně náročné udržet a zajistit provoz ve dvou ordinacích, proto bude zajišťovat provoz pouze ve své ordinaci v Týně nad Vltavou.

Vzhledem k tomu, že MUDr. Kristenová svůj záměr oznámila již koncem prázdnin, oslovila jsem i jiné dětské lékaře s prosbou o zajištění ordinace v Dolním Bukovsku v aspoň dosavadním rozsahu, tzn. 2 dny v týdnu. Bohužel, z obdobných důvodů se mi nepodařilo jiného dětského lékaře pro ordinaci v Dolním Bukovsku zajistit.

Avšak MUDr. Věra Veřtátová, dětská lékařka s ordinací v Ševětíně, tel. 387 997 209, je ochotná dětské pacienty v akutním případě ošetřit a rovněž má kapacitu nové dětské pacienty zaregistrovat.

Mrzí mě, že přes veškerou snahu, se mi nepodařilo zajistit provoz ordinace dětského lékaře v Dolním Bukovsku. Chápu však, že v současné době zajistit provoz dvou ordinací je náročné na čas i finance, když obě ordinace musejí být vybavené přístroji, které podléhají ročním revizím, které si lékaři hradí, dále pak transfer z jedné ordinace do druhé je časově náročný, nese s sebou často i mj. převoz očkovacích látek, které vyžadují zvláštní opatření při převozu, lékař i sestra mají povinnost mít ochranné prostředky a oděvy v každé ordinaci zvlášť a další opatření, která jsou obtížně zvládnutelná. Dolní Bukovsko je, co do počtu dětských pacientů, malý obvod, tedy by dětský lékař, který by ordinoval pouze zde, nebyl reálně finančně zajištěn.

Věřím, že jakmile bude postaven náš Lékařský dům, u kterého nyní probíhá stavební řízení u Městského úřadu v Týně nad Vltavou, budeme mít lepší šance na zajištění péče dětského lékaře u nás v Bukovsku. Do té doby rodiče s dětmi budou k lékaři dojíždět.

Mgr. Ivana Makovičková, starostka