Aktuality > Soutěže > Rok 2009

Soutěže pořádané v roce 2009

5.9. 2009 6. ročník Bukovské setkání - autor Tomáš Pavlásek

Před domácím publikem jsme neuspěli.

V sobotu 5.9. 2009 se na fotbalovém hřišti u nás v Dolním Bukovsku konal již šestý ročník Bukovského setkání. Do této soutěže jsme nasadili dva týmy v kategorii PS 12 a jeden tým v kategorii PS 8, aby se všichni naši závodníci mohli ukázat doma před domácím publikem. Bohužel s mašinou PS 12 ani jeden náš tým neuspěl. Tým B zaznamenal neplatný pokus, kvůli zaváhání v zádu a tým A útok sice dokončil, ale v čase přes 47 sekund, který stačil pouze na 6 místo. V soutěži s mašinou PS 8 jsme skončili na neoblíbeném 4. místě, když nás Křenovice předběhli o 2 setiny sekundy, ale i takový je hasičský sport.

15.8. Pohár starosty v Hartmanicích - autor Tomáš Pavlásek

V Hartmanicích se nám vedlo.

V sobotu 15.8. 2009 se v Hartmanicích konala soutěž o pohár starosty. Před výběhem k základně musel každý soutěžící vypít co nejrychleji buď malé pivo  nebo malou Kofolu. My jsme všichni pili  limču, a to ani ne proto, že bychom chtěli, ale že jsme museli. Pěti našim závodníkům nebylo 18 let a my dva plnoletí jsme museli řídit. V této soutěži jsem po malém zaváhání v zádu skončili na druhém místě. Ve druhém kole soutěže všichni závodníci běželi se zapůjčenou mašinou Tohatsu. V této kategorii jsme jasně zvítězili a jako odměnu jsme dostali malý sud kvasničáku Svijany J .Sestava SDH Dolní Bukovsko: koš: Daniel Puchel, savice: František Křivánek, mašina Stanislav Klika, béčka: Ondřej Martínka, rozdělovač: Tomáš Pavlásek, proudy: Jakub Šinákl a Radek Milisdörfer.

1. 8. 2009 Memoriál Jana Maška - Týn nad Vltavou - autor Tomáš Pavlásek

V sobotu 1.8. jsme se vydali do Týna nad Vltavou obhajovat vítězství z minulého roku na Memoriál Jana Maška, kde se soutěží s mašinou PS 8 a všechny hadice se hážou a hadice C se na rozdělovač připojují až za vyznačeným územím, vzdáleným 25 metrů od základny. Vzhledem k tomu, že většina našich členů byla na tento datum velmi vytížena, hrozila možnost, že se této soutěže nebudeme moci, vzhledem k nedostatku závodníků, zúčastnit. Nakonec se mi povedlo dát dohromady 7 členů, kteří měli čas a hlavně chuť SDH Dolní Bukovsko reprezentovat. V tomto týmu byli pouze dva závodníci, kteří se této soutěže zúčastnili loni, doplnil je jeden vedoucí mládeže a čtyři dorostenci. Před odjezdem jsem povídal, že úspěchem by bylo umístění na bedně a to se nám splnilo hned po příjezdu do Týna, protože v mužské kategorii byla přihlášena pouze tři družstva a v ženách dokonce jen dvě. Tato soutěž se konala ve stejný den jako soutěž velké ceny v Hrdějovicích. Pro malý počet závodníku se domluvilo, že každý bude mít dva pokusy, což se nám potom hodilo. Po prvních pokusech jsme byli na průběžném druhém místě s časem 1.41 minuty, kterého jsme dosáhli po zaváhání jednoho z našich členů. V druhém kole jako první předvedli útok domácí hasiči z Týna a s časem 49 sekund se ujali vedení a nasadili pomyslnou laťku hodně vysoko, ale jak se později ukázalo, ne úplně nejvýš. Na start jsme šli s vědomím, že pokud chceme pomýšlet na vítězství tak nám vše musí vyjít a nikdo nesmí zaváhat. To se nám také povedlo, každý z našich závodníků splnil svoji funkci na 1 a časem 47 vteřin jsme šli do vedení, o které nás už poslední tým na startu, hasiči ze Lhoty nepřipravili. Zaslouženě se nám povedlo obhájit loňské vítězství, a putovní pohár putoval opět do Bukovska. Na závěr bych chtěl poděkovat kolegům z Týna za zapůjčení mašiny PS 8, a hlavně 6 závodníkům, kteří společně se mnou na tuto soutěž jeli a malé zkušenosti z ostatních soutěží dokázali nahradit svým nasazením a bojovností. Díky!

Sestava SDH Dolní Bukovsko: koš: Daniel Puchel, savice: Ondřej Martínka, savice + B spoj Roman Cihla, mašina: Pavel Vondra, rozdělovač Tomáš Pavlásek, proudy: Jakub Šinákl a Radek Milisdörfer.

13. 6. 2009 Soutěž Lomnice nad Lužnicí - autor Tomáš Pavlásek

Požární útok se zpestřením.

V sobotu 13.6. 2009 se v Lomnici nad Lužnicí u příležitosti oslav 130 let založení tamních hasičů konala soutěž pro zvané týmy, v požárním útoku s malým zpestřením. Káď byla zakopaná v zemi tak se voda do mašiny musela nasát pomocí vývěvy, a celé útočné vedení se muselo protáhnout oknem, které bylo umístěno 25 metrů od základny, a všechny hadice na rozdělovač spojit až za ním po jeho překonání. Naše družstvo mělo jít na start jako 10, ale kvůli technické závadě nás pořadatelé přesunuli na konec startovního pole. V konkurenci 15 týmů jsme skončili s časem 42,67 s na krásném pátém místě. Sestava SDH Dolní Bukovsko: koš: Daniel Puchel, savice: František Křivánek, mašina Stanislav Klika, podavač a béčka: Václav Kukačka, rozdělovač: Tomáš Pavlásek, proudy: Jakub Šinákl a Radek Podráský.

6. 6. 2009 Okresní soutěž v Českých Budějovicích - autor Tomáš Pavlásek

Okres nám nevyšel..

V sobotu 6.6. 2009 se na stadionu SKP v Českých Budějovicích konala okresní soutěž, soutěžilo se ve třech disciplínách a to v běhu na 100 m překážek, štafetě 4 x 100 m a požárním útoku. Po stovkách jsme skončili na 8 místě se součtem času 139,36 s (průměr na jednoho závodníka je 23,23 s). Následná štafeta se ani jednomu našemu družstvu nepovedla a s časem 73,56 s jsme skončili na 11 místě. V požárním útoku, kde se používá společná mašina PS 12, jsme s časem 29,67 skončili na 9 místě (mužstvo na 5 místě mělo čas 29.10 s, což znamená, že o pořadí na 5 až 9 místě rozhodlo 0,57 s, což svědčí o velké vyrovnanosti všech zúčastněných týmů.) Celkový součet našich umístění byl 28, což nás odsoudilo k poslednímu 11 místu. I přes tento nelichotivý výsledek jsem byl spokojen s nasazením našich závodníků, z 10 našich soutěžících zde nastoupilo 7 nováčků. Níže uvedu všechny naše závodníky, kteří nás reprezentovali na této soutěži.

100 m překážek, prvních 6 časů se počítá (v závorce je uveden čas který, se závodníkovi počítá)

Pavlásek Tomáš (21,33s) Křivánek František (22,50s) Podráský Radek (23,10 Chroust Jan (23,68s) Jindra Daniel (24,21s) Šinákl Jakub (24,54s Puchel Daniel (25,51s) Emmer Michal (28,78s) Vondra Pavel (30,97s)

Štafeta 4 x 100 m překážek ( počítá se lepší zaběhnutý čas)

okno bariéra hadice minimax Výsledný čas
  1. štafeta
Podráský R. Křivánek F. Pavlásek T Vondra P. 73,56 s
  1. štafeta
Chroust J. Šinákl J. Emmer M. Nejedlý L. 92,61 s

Požární útok

Koš: Puchel Daniel, savice: Vondra Pavel, mašina: Jindra Daniel, béčka: Emmer Michal, rozdělovač: Pavlásek Tomáš, proudy: Chroust Jan a Podráský Radek.

9. 5. 2009 Obvodová soutěž - Hartmanice - příspěvěk Tomáše Pavláska

V sobotu 9. 5. 2009 se v Hartmanicích uskutečnila obvodová soutěž. Z pěti zúčastněných družstev se náš tým radoval z celkového vítězství a postupu na okresní kolo, které se uskuteční 6.6. v Českých Budějovicích. Na štafetě 4 x 100 m skončili naši závodníci na druhém místě a v následném ůtoku jsme s časem 26,69 vteřiny zvítězili. Toto vítězství je u nás o to cennější, že jsme byli nuceni nastoupit v sestavě složené i z nových závodníků. Sestava SDH Dolní Bukovsko: koš: Ladislav Sobota, savice Pavel Vondra, mašina Stanislav Klika, béčka: Václav Kukačka, rozdělovač: Tomáš Pavlásek, proudy Jan Chroust a Radek Podráský.